Rady zrób to sam, czyli w jaki sposób sobie poradzić z zepsutą pralką

O tym, że pralka ma kłopoty ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się z reguły w trakcie lub pod koniec prania. Z tej przyczyny dysfunkcja nie jest aż tak łatwa do zdiagnozowania, jak mogłoby się wydawać.


Większa część współczesnych pralek sygnalizuje źródło problemu, wyświetlając szyfr błędu na panelu sterującym czy migając odpowiednią liczbę razy diodami.
call center
Na podstawie: pixabay.com


Tabele kodów błędu dla poszczególnych pralek odszukamy w internecie. Nie za każdym razem jednakże posiadamy dostęp do sieci, toteż kiedy zdarzy się, że po sfinalizowanym praniu ciuchy są mokre, możemy z ogromnym prawdopodobieństwem założyć, iż przyczyną jest niedrożny odpływ lub zatkana pompa. Pralka nie weszła w tryb odwirowywania. Dzieje się tak, gdyż pralki mają zabezpieczenia hamujące wirowanie, jeżeli w bębnie pozostaje zbyt wiele wody. Do naprawy przystępujemy wpierw lokalizując filtr do pralki. Za każdym razem będzie on gdzieś w dole pralki. Do dna bębna przytwierdzony jest gruby kanał odpływowy, który prowadzi do filtra. Ten zaś złączny jest z pompą, która wypompowuje wodę na zewnątrz pralki. W pralkach pakowanych od frontu filtr znajduje się nieopodal podłogi, pod drzwiczkami, po ich lewej stronie. Czasami, w szczególności w pralkach pakowanych od góry, ukryty będzie z boku. Ażeby się do niego dostać, powinniśmy ściągnąć maskujący panel. Nie trzeba nic wykręcać, starczy podważyć uchwyty i zdecydowanym ruchem ściągnąć plastikową maskownicę - filmy od north.pl (filmy od north.pl)filmy od


perspektywa - firma
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com


W niektórych modelach filtr do pralki zakryty będzie kolistą pokrywką przywodzącą na myśl wlew paliwa w aucie. Wystarczy ją po prostu otworzyć. Filtr ma specyficzny układ pokrętła. Wykręca się go ruchem przeciwnym do wskazówek ze https://north.pl/ (https://north.pl/)ąc w lewo - .
Pamiętaj jednakże, by uprzednio ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile się uda, inaczej wszystko wyleci prosto na posadzkę. Jeśli z kolei konieczna będzie wymiana łożyska w pralce, w takim razie pozostaje zadzwonić po eksperta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:02
Tagi: internecie, sieci, wymiana