W jakim celu trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne telefony znacznie różnią się od tych, jakich używaliśmy jeszcze kilka lat wstecz. Należy ich niezwykle pilnować i dbać, by nie spadły na podłogę, ponieważ to może oznaczać ich koniec. Dobrą ochronę dla twojego urządzenia może stanowić etui.
W największym stopniu czułą na uszkodzenia częścią nowych telefonów jest ekran.
Zdalna praca programisty
Napisał: pixabay.com
Na podstawie: pixabay.com


Mnóstwo ich posiadaczy już zobaczyło, jak nieodporne na upadki są dzisiejsze urządzenia. Kiedy tego typu telefon upadnie na ziemię, często nawet z niewielkiej wysokości, ekran roztrzaskuje się i urządzenie staje się bezużyteczne. Pożyteczne może stać się etui na komórkę, jakie ochroni telefon przed dużą ilością możliwych uszkodzeń.


Na rynku istnieje mnóstwo rodzajów etui. Aby zakupić odpowiednie, należy przemyśleć, jakie pasuje najbardziej własnym wymaganiom. Na przykład, etui na komórkę typu wsuwka lub z zamykaną kieszonką chroni cały telefon, ponieważ jest w środku pokrowca. W ten sposób smartphon nie porysuje się, nawet kiedy nosimy go w kieszeni. Takie etui ma jednak drobną niedoskonałość – nie mamy błyskawicznego i wygodnego dostępu do ekranu, ponieważ musimy najpierw wyjąć urządzenie.


Inny typ etui na telefon to kabura. Najczęściej posiada ona postać pokrowca z wyciętymi otworami, by można było natychmiastowo i wygodnie skorzystać z telefonu. Kabury obecnie są najpopularniejsze w przypadku tradycyjnych komórek.
Przed zarysowaniem wyświetlacza, brudem a także upadkiem dobrze ochroni komórkę etui w typie futerału . Bardzo często ma ono klapkę, która idealnie ochrania delikatny wyświetlacz. Ostatni rodzaj etui na komórkę przeznaczony jest dla amatorów sportu. Uzupełniającym elementem jest np. pasek, dzięki któremu urządzenie można doczepić do ramienia. Tego typu etui na komórkę docenią np. biegacze, którzy będą mogli zawsze słuchać muzyki z telefonu lub na bieżąco kontrolować swoje rezultaty.


Niektóre urządzenia zaopatrzone zostały w dodatkowe elementy, jakie ochraniają je przed zniszczeniami, np. mocne szkło. Jednak mniej kosztowne modele smartphonów nie posiadają takiego udogodnień, a zatem są bardziej czułe. Właśnie dlatego etui jest niemalże niezbędne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:01
Tagi: ekran, wyświetlacz, kurz, moc, kupić