Plusy i minusy zarobkowej pracy w telefonicznej obsłudze klientów.

Od dawna praca zarobkowa na słuchawce króluje pośród ofert na rynku pracy. Duże korporacje poszukują potentatów na posady telefonicznych doradców czy telefonicznych sprzedawców.


element


Rynek w ostatnim czasie uległ ogromnym przemianom, które niewątpliwie wpłynęły na rodzaj szukanych pracowników.


Praca na słuchawce ma niewątpliwie niemało zalet, ale pojawiają się w tym typie pracy też negatywne aspekty. Do zalet pracy na słuchawce należy pośredni kontakt z Klientem. Ten typ pracy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które są wstydliwe. Innym pozytywnym aspektem tej posady jest często zadowalająca pensja - osiągana przede wszystkim dzięki wysokim premią. Na dodatek na dzień dzisiejszy na rynku jest duży niedobór pracowników do pracy na stanowisku telefonicznego konsultanta.


Zapewne wadą pracy na słuchawce jest duże obciążenie narządu słuchu, które może prowadzić do chorób. Bardzo ważne jest zatem, aby stale kontrolować stan uszu, ponieważ w innym wypadku można zapaść na chorobę zawodową, co uniemożliwi dalszą pracę na stanowisku konsultanta telefonicznego. Kolejnym minusem tej pracy jest duży poziom stresu podczas rozmów z trudnymi klientami.Pomniejszenie kontaktu przez telefon z niełatwą klientelą skutkujące zmniejszeniem poziomu stresu może przynieść system contact center. Ten system jest oparty nie tylko na telefonicznym kontakcie z klientelą, ale także wciela takie formy kontaktu jak: wiadomości e-mail, czaty, czy też smsy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:06
Tagi: klient, system, market