Organizowanie konkursów i loterii. Co trzeba wiedzieć?

Obecnie organizowanie konkursów promujących markę jest bardzo modne i jest bardzo często wykorzystywanym środkiem w kampaniach reklamowych towarów, a nawet wydarzeń.


Tego typu akcje opierają się na atrakcyjnej wizerunkowo relacji organizator – uczestnik. Mają za zadanie ekspresowo rozpromować jakiś produkt, wzmocnić działania wprowadzające go na krajowy rynek albo pomóc w odświeżeniu wizerunku. Loterii jest sporo, tak jak i wiele jest kanałów dojścia do prawdopodobnie chcącego wziąć w nich udział człowieka.

baza danych
Napisał: Robbes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Osoby chcące brać udział w rozmaitych loteriach z nagrodami, często pozostawiają swoje newralgiczne dane (zobacz poznaj szczegóły) teleadresowe, datę urodzenia albo nawet informacje o zainteresowaniach, żeby otrzymywać na przykład mailing marketingowy. Dane wyciągane są pod pretekstem personalizowania newslettera. Całkiem dużo przedsiębiorstw decyduje się na zakup bazy danych z określonymi informacjami, by bombardować konsumentów rozmaitymi wiadomościami. Osoby aktywne, wykorzystujące natychmiastowy dostęp do sieci przez smartfona, często zaglądają na strony, gromadzące informacje o bieżących konkursach lub biorą udział w akcjach na różnych portalach. W ten sposób również rozpowszechniają swoje dane kontaktowe. Zakup bazy danych tak utworzonej jest jak najbardziej legalny.


Loterie z wirtualną wygraną (wstęp do kina po okazaniu ekranu smartfona) lub loterie „samoobsługowe” (drugi lód po wymianie patyczka) są prostsze do przeprowadzenia, ponieważ organizatorowi odpada pakowanie przesyłek - zapakowywanie wszelkich przesyłek. kolei jeżeli do wygrania jest tablet czy ekspres do kawy, trzeba wybrać odpowiedzialne osoby do czynności takich jak weryfikacja poprawności zgłoszenia, wprowadzenie uczestnika do bazy, powiadomienie uczestników o wygranej i nagrodach specjalnych, zaadresowanie i pakowanie przesyłek, a na końcu zamówienie kuriera.

O modnych zabawach jest zwykle głośno – czy to w mediach tradycyjnych czy w internecie. Jeżeli już bierzemy w nich udział, zadbajmy o to, żeby nasze dane osobowe były bezpieczne i nie gódźmy się na przesyłanie nam ofert elektronicznych i przekazywanie ich w celach marketingowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:57
Tagi: baza danych, profil