Odbiór mieszkania od dewelopera budowlanego : nie takie trudne

Kupno mieszkania niewątpliwie nie jest teraz łatwą sytuacją. Wymaga to multum czasu, wysiłku, również środków finansowych.Wobec tego multum osób korzysta z usług dewelopera, co jest bardzo dobrą opcją.
Niemniej kiedy nadciąga czas na odbiór mieszkania (szerzej - https://www.archicom.pl/mieszkania-na-krzykach) powinno się pamiętać o kilku nadzwyczaj ważnych sprawach. Po pierwsze nie spiesz się i nie rób nic pochopnie. Nie musisz przecież pędzić na złamanie karku po odbiór techniczny mieszkania, zatem nie daj się naglić. Co więcej należałoby umówić się na przyjęcie za dnia, gdy jest jeszcze jasno. Z jakiej przyczyny to takie ważne? Gdyż przy świetle dziennym da się dostrzec wszelkie nierówności bądź niedociągnięcia. Trafnym pomysłem jest dodatkowo wynajęcie inspektora budowlanego, jaki bezsprzecznie efektywnie oraz profesjonalnie sprawdzi stan mieszkania. Koszt wynajęcia inspektora budowlanego to około 200-300 złotych.
Jeśli jednak nie chcesz wynajmować inspektora nadzoru budowlanego i decydujesz się na samodzielne odebranie mieszkania od dewelopera, to weź ze sobą takie sprzęty, jak na przykład stalowy kątownik, miarka, poziomica a także umowę i projekt mieszkania.
Pomoże Ci to w ustaleniu czy wszystko pozostało wykonane fachowo, starannie i zgodnie z zawartą umową.
wizualizacja mieszkania
Na podstawie: flickr.com

Pamiętaj, iż jest to Twoje mieszkanie, wobec tego masz pełne prawo sprawdzić czy wszystko zostało uczynione tak, jak w zawartej umowie. Nie obawiaj się więc niczego i swobodnie zbadaj ściany (czy są proste), zmierz metraż (czy jest taki jak opisano w umowie), zwróć uwagę na każdy najdrobniejszy pierwiastek i nie spiesz się przy tym. Spokojnie zdołasz całość sprawdzić z największą starannością oraz szczegółowością. W końcu to Ty płacisz za to mieszkanie i to Ty będziesz w nim mieszkał, dlatego masz pełne prawo dokładnie sprawdzić czy wszystko jest tak jak być powinno.
Należałoby również wybrać się po sprawny odbiór swojego mieszkania (szerzej pod adresem https://archicom.pl/mieszkania-3-pokojowe/) od dewelopwera z jakąś osobą. Być może samodzielnie nie dostrzeżesz jakiejś sprawy, coś przeoczysz czy zapomnisz sprawdzić - wtedy ktoś będący z Tobą może zwrócić na to Twoją uwagę i tym samym pomóc Ci w drobiazgowym zbadanie stanu mieszkania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:13
Tagi: deweloper, dewelopera