Kiedy warto rozpocząć wiosenne sprzątanie

Gdy nastaje wiosna bierzemy się za zmianę naszego życia. Tak samo, jak w Nowy Rok, gdy snujemy plany, tak z początkiem letniej pory roku chcemy, by nasze życie szło właściwym torem. Z czego to wynika? Najprościej rzecz ujmując z nas samych i swego rodzaju ładu, nad którym chcielibyśmy sprawować kontrolę. Lubimy zatrzymać sięna chwilę, postanowić, iż od dziś będzie inaczej, będzie na pewno lepiej albo pryznajmnie podobnie, byle nie gorzej.
porządki
Napisał: Vileda
Na podstawie: Vileda
W noc sylwestrową , prawdę powiedziawszy, napoje wyskokowe i powszechna wesołość mogą skutecznie zagłuszyć nasz tok myślenia, to znaczy, możemysnuć plany, które nijak mają się do rzeczywistości. Bawimy się, tańczymy i raczymy drinkami, a później rano wstajemy i próbujemy wdrożyć swój nowy plan w życie. Są tacy, którym się udaje, większości jednak niestety.
Z postanowieniami na wiosnę jest zgoła odmiennie. Przebudzamy się z zimowego letargu, robi się ciepło, dostajemy dodatkowy bodźców, żeby pokonać swoje problemy i przeciwności losu. Jesteśmy mocniej napakowani wigorem, szczególnie, iż zima była długa i zimna i wszystkie nasze chęci do działania zabijała ta nieprzystępna aura. Nie byliśmy w stanie nawet pomyśleć o czymś lepszym, bo gdy patrzyliśmy za okno, to oczywiście, breja, śnieg, jak roztopy, to niestety błoto, kałuże, nieczystości, jak prawdziwa zima to zwały zalegającego śniegu i niekończąca się fala ściskających mrozów…

sprzątanie
Na podstawie: sxc.hu
No ale jest w końcu wiosna, więc piszemy punkt po punkcie, co chcemy osiągnąć jeśli wykonamy nas plan w stu procentach. Na początek wiosenne porządki, bierzemy trzonki do mopa, myjemy podłogi, wycieramy kurze, bierzemy gąbki do sprzątania i atakujemy swoja tajną misją łazienkę, pamiętajmy o miotle do sprzątania, która nie stoi bezczynnie w kącie cały rok, jednak teraz szczególnie robi to co chcemy. Własnie teraz te wszystkie miotły są stałym ruchu.

Ale to tylko początek, mamy rzecz jasna postanowienia, będziemy ćwiczyć, ogólnie więcej się ruszać, jak wypoczynek to bez dwóch zdań w jakimś egzotycznym kraju, a nie jak dotychczas nad naszym Bałtykiem. Następnie, wreszcie pójdziemydo szkoły językowej i nauczymy się angielskiego… wiara we własne możliwości i silne postanowienia czynią cuda, a więc powodzenia!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:11
Tagi: okno, wakacje, wiosna, porządek