Nowoczesne budownictwo na Pradze wcale nie takie tanie

Wynajmowanie mieszkania w stolicy jest sprawą znacznie obciążającą zdolności kredytowe mieszkańca tym bardziej spoza stolicy. O ile stawki za powierzchnię metra kwadratowego w śródmieściu i pobliskich okolicach serca stolicy kształtują się dla przyjezdnych co najmniej astronomicznie, w dzielnicach bardziej oddalonych koszty także są wysokie. Z ceną lokum w parze zawsze idą standardy mieszkaniowe, które, nie ukrywajmy – potrafią nie odpowiadać cenom czynszu.

nowe mieszkania
Napisał: Matt Buck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wystarczy na ten przykład przejść się, a najlepiej przejechać po warszawskiej Pradze, by zdać sobie sprawę w jak słabym stanie funkcjonują niektóre mieszkania. Grochów jako część dzielnicy oferuje poszukującym lokum w Warszawie stawki na poziomie 6-7 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Najważniejszymi kryteriami regulowania stawek są rzecz jasna rodzaje budownictwa (wieżowiec, szeregówka, domek wolnostojący) i rozmieszczenie pokojów.

Jeżeli po przeczytaniu powyższego artykułu w dalszym ciągu masz jakiekolwiek wątpliwości, to zobacz oprócz tego to ważne źródło (http://www.megastyro.pl/listwy-oswietleniowe.html) - są w tamtym miejscu zbliżone treści.

Im więcej pomieszczeń tym całościowy czynsz wzrasta.

Zostając za Wisłą, sporo ofert mieszkaniowych proponuje też południowa Praga. Nowe zabudowanie, wyceniane na żądania firm deweloperskich, może okazać się trafioną inwestycją, jak i nierentownym przedsięwzięciem - dalekie dojazdy do centrum, o zachodnich dzielnicach stolicy nie wspominając, mroczna (nie)sława okolic, szczególnie bliskość tej części Pragi, gdzie noc bywa równie groźna jak w mrocznym horrorze… W przypadku cen jakie charakteryzują tutejsze nowe mieszkania Praga Południe potrafią one przekroczyć milion złotych za zakup całego lokum. Taka jest cena kondygnacyjnego mieszkania na piętrze jednej z kamienic południowej Pragi.

Jeśli ciekawi Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij tu oraz przeczytaj dodatkowo inny równie absorbujący news skopometr.

Sprawdź na stronie: propozycja nowych mieszkań na Pradze PołudniePewnik jest jeden – najmowanie z kupieniem mieszkania włącznie, biorąc pod uwagę nowe budownictwo do tanich nie należą. Należy brać pod uwagę konkretne dojazdy, pracę w zupełnie innym punkcie stolicy, lepiej także rozważyć czy będzie to opłacalne na przyszłość. Poziom cen kształtują nie tylko standardy wewnątrz mieszkania, ale także okolic.
Poziom zadbania, pobliskie tereny zielone, ilość i przepustowość parkingów czy sklepy i restauracje – we wszystkich tych miejscach przebywamy krócej lub dłużej. Całościowe wrażenie pozostaje jednak pełne sprzeczności – dzisiejsza nowa zabudowa na Grochowie jeszcze bardziej pogłębia kontrast, widoczny dosłownie między kilkoma pobliskimi ulicami.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:18
Tagi: mieszkania, lokum