Nowoczesne rozwiązania technologiczne używane w dzisiejszych czasach przy budowie płaskich dachów.

Większość osób które budują swój dom wybiera standardowy dach spadzisty, dachy płaskie absolutnie w naszym kraju się nie przyjęły. Może to wynikać z uprzedzeń z poprzedniej epoki, kiedy największym problemem dachów tego typu była szczelność. Mimo że nowoczesne technologie już dawno te problemy rozwiązały, to mimo wszystko przekonanie o wadach dachów płaskich bez przerwy jest obecne wśród projektujących domy, i liczba takich projektów bez przerwy jest stosunkowo mała.

krycie dachu blachą
Napisał: Blachy Pruszyński
Na podstawie: Blachy Pruszyński
A dachy płaskie mają sporo zalet, i w wielu przypadkach sprawdziłyby się dużo lepiej, niż powszechnie używane dachy ze spadkiem. Przede wszystkim dach płaski jest dużo tańszy, zwłaszcza przy bardziej rozbudowanych budynkach będzie to miało duże znaczenie. Oprócz tego dach płaski można efektywnie wykorzystać, czy to umieszczając na nim jakieś techniczne urządzenia, czy też zwyczajnie używając do relaksu i odpoczynku. Oczywiście dach płaski może spełnić swoją rolę jedynie wtedy, gdy będzie należycie zaprojektowany i wykonany, na szczęście dzisiejsze technologie pozwalają na taką realizację, która nie będzie w przyszłych latach sprawiać problemów ze szczelnością.Najważniejszą rzeczą podczas stawiania dachów płaskich jest zapewnienie właściwej szczelności. Jeśli coś będzie niewłaściwie zrobione, to dach zacznie przeciekać, co jest groźne i dla budynku, i dla mieszkających w nim domowników. Podstawowym materiałem, od dawna wykorzystywanym w budownictwie do uszczelniania jest zwyczajna papa, jedną z jej odmian jest styropapa, to znaczy połączenie rdzenia ze styropianu z zewnętrzną warstwą papy - zobacz styropian z papą.

Styropapa poza właściwościami chroniącymi przed wilgocią jest również świetnym izolatorem termicznym, a jej montaż jest prosty i szybki. Doskonale będzie się sprawdzać na większych, płaskich powierzchniach, jej użycie zapewnia utrzymanie wymaganych parametrów izolacyjnych budynku. Z kolei do połączeń dachu z wystającymi elementami bardzo często są używane izokliny, które mają postać trójkąta ze styropianu z jednego boku pokrytego papą.

Jeżeli chcesz przekazać jakiejś osobie informacje na przedstawiany wątek, to kliknij na link oraz poczytaj więcej (https://pompy24.pl/pl/i/Koszty-dostawy/8) odnoszące się do tego problemu - zapewne go zaciekawią.

/J]

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:26
Tagi: budynek, dach