Nowinki technologiczne - rynek zostaje przepełniony urządzeniami w pełni pomocnymi społeczeństwu - czy aby faktycznie?

Podczas gdy obserwujemy postęp technologiczny, jaki ma miejsce w dyscyplinie produkcji przemysłowej zaobserwować można niesłychanie energiczne i ekspansywne zjawisko, które z czasem prowadzi do likwidacji czynnika ludzkiego w procesie pracy. Pomimo tego, iż w doktrynie funkcjonuje konflikt co do skutków tego typu stanu rzeczy, stwierdzić można bezdyskusyjnie, iż jest to bieg nieodwracalny.


technologia
Napisał: Iwan Gabovitch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Maszyny używane w masowej produkcji fabrycznej są dokładniejsze od człowieka, a ich używanie obniża wartości produkcji. Kiedy rozmyślamy o automatyzacji produkcji główne skojarzenie to maszyny oparte na silnikach pneumatycznych. Wiodącym wytwórcą takich napędów jest marka Eaton, która specjalizuje się w produkcji silników o nazwie Char-Lynn - www.hs.wroc.pl/eaton/weze-i-koncowki-przewodow.php. Artykuły Char-Lynn mają dobrze rozpoznawane układy hydraulicznego wspierania skrętu oraz napędy hydrauliczne małych prędkości, wysokiego momentu obrotowego.

Gwarantują niezawodność oraz charakteryzują się małymi kosztami eksploatacji. Elastyczność artykułów z linii Char-Lynn pozwala na używanie ich w zautomatyzowanej produkcji min. lekarstw, aut oraz branży budowlanej. Mówiąc o systemach hydraulicznych, wspomnieć wypada o zaworach wykorzystywanych w kreowaniu linii produkcyjnych. Najczęstsze zagospodarowanie znajdują zawory Z2FS oraz Z2S - http://www.hs.wroc.pl/bosch/przelaczajace.php. Zawór Z2FS, jest bliźniaczym (zdwojonym) zaworem zwrotno−dławiącym zaadaptowanym do zabudowy międzypłytowej.


technologia
Napisał: darkday
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednakże zawór Z2S służy do odcinania strumienia oleju przy przepływie w jednym kierunku, z ewentualnością kierowania jego otwarciem i otwieraniu swobodnego przepływu w kierunku antagonistycznym. Jako nowinkę wypunktować można fakty, iż towary marki Eaton zastosowano z uznaniem w budowie stadionu PGE Arena w Gdańsku. Sprzęty zastosowane przez amerykanów nadzorują a także obsługują systemy przeciwpożarowe stadionu oraz system oświetlenia, zaprezentowane systemy są w całości zautomatyzowane. Do ich obsługi nie wymagany jest wkład człowieka. Więcej informacji: www.hs.wroc.pl/bosch/przelaczajace/przeplyw/dlawiace.php/

Powyższe przypadki demonstrują w jakim kierunku dyrda świat. Jest to droga urządzeń i komputerów, czas zademonstruje jaki będzie miał ów proces na kwestie bezrobocia i stanu zatrudnienia na ziemi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:38
Tagi: przemysł, bezrobocie, eksploatacja