Co to jest morowanie na sucho?

Murowanie na sucho to jedna z ostatnich nowości w na rynku, która z powodzeniem wzbudza zainteresowanie. Sprawdza się w szczególności w budownictwie mieszkaniowym. Wykorzystanie odpowiednich pustaków, które są montowane na suchą zaprawę umożliwiają skuteczne skrócenie czasu murowania aż o połowę. Poza tym jest to spore udogodnienie w ogólnym procesie wznoszenia ścian.
murowanie
Napisał: ATLAS
Na podstawie: ATLAS
Porotherm to bez wątpienia spora oszczędność wody - . Całkowite wykorzystanie wody na budowie jest zazwyczaj duże. W przypadku murowania zgodnie z tą technologią, ta kwestia przestaje już być problematyczna.Murowanie na sucho powinno nas również doskonale zabezpieczyć przed różnego typu nieprawidłowościami w konstrukcji, a jednocześnie można liczyć na znacznie lepsze właściwości termiczne. W przypadku tego typu rozwiązań będziemy mieć pewność, iż w konstruowanych budynkach nie pojawi się wilgoć ani ogień.
Suche murowanie umożliwia bezpośrednie tynkowanie. Bardzo istotny jest także fakt, iż proces wykonywania ścian w tym systemie wygląda identycznie jak w przypadku murowania na zaprawę, dlatego nie są wymagane żadne inne dodatkowe specjalistyczne umiejętności (szczegóły i wskazówki). Poza tym w przypadku murowania na sucho mamy znacznie dłuższy okres na zrealizowanie wszelkich prac. W przypadku tego rozwiązania możemy realizować prace murarskie nawet w temperaturze -5°C, co w przypadku tradycyjnych zapraw byłoby raczej niemożliwe.

Dla większości z nas z całą pewnością ważny będzie fakt, że w przypadku murowania na sucho plac budowy będzie znacznie czystszy niż przy typowych rozwiązaniach. Rezultat końcowy to
murowanie
Napisał: ATLAS
Na podstawie: ATLAS
oczywiście czysty i jednorodny mur bez żadnych widocznych spoin. Nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby rozrabiać zaprawę, w ten sposób na budowie będzie zachowana dostateczna czystość. Nie są niezbędne również różnego typu akcesoria i sprzęty, takie jak np. łopaty albo betoniarki. Suchą zaprawę rozprowadza się bezpośrednio na pustaki ceramiczne zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczanymi na opakowaniu.

Jak więc się możemy się przekonać, jest to jedno z najnowocześniejszych, a równocześnie wygodnych rozwiązań w przypadku murowania różnego rodzaju obiektów. Jeżeli zależy nam na czystości podczas budowy, sprawnym oraz łatwym wykonaniu wszystkich prac, będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:17
Tagi: konstrukcja, opakowanie, pustak, producent