Na co zwracać uwagę, zakupując nowe mieszkanie

Kiedy decydujemy się na nabycie nowego mieszkania, mamy do wyboru dwie opcje. Po pierwsze możemy zakupić mieszkanie już wybudowane albo mieszkanie, które dopiero powstanie.


Salon w mieszkaniu
Napisał: Martin Pulaski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zakupując cztery kąty, należy wziąć pod uwagę wiele elementów, jakie wpływają na jego ergonomiczność i rzecz jasna wygląd. W pierwszym przypadku sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że nie kupujemy przysłowiowego „kotka w worku”. Warto więc dobrze zastanowić się, co wolimy. W obydwu sytuacjach trzeba zastanowić się, jakiej wielkości musi być mieszkanie, jaki rozkład ma posiadać a także z ilu izb się składać. Istotny jest też sposób opalania mieszkanka, jego lokalizacja a także dostęp do komunikacji miejskiej, budowli użyteczności publicznej, typu szkoły ośrodki zdrowia itd.. Ważne jest też, by skontrolować kwestie formalne ‒ czy na budynku nie jest zaciągnięta hipoteka, w jaki sposób przedstawia się umowa, jaką otrzymasz do parafowania, jakie będą płatności.

Interesują Cię takiego typu artykuły? Masz ochotę na to, aby poznać następne? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (https://www.artimbo.pl/ploty-bergamo,g27.html) opisów. Całość odnajdziesz w tym linku.

Jeśli mieszkanko ma być dopiero wybudowane, to warto dowiedzieć się, jaki jest stan finansowy dewelopera, jak wyglądały poprzednie jego dokonania, i co kluczowe, czy nie było w nich większych opóźnień. Zdobycie tychże informacji pomoże w uniknięciu rozczarowań.


Na co kierować uwagę, kupując mieszkanie z rynku wtórnego? Mieszkanie (zobacz www.partnerzy.pl/wynajem) z wtórnego rynku także może okazać się pełne pułapek. Tu ważne jest sprawdzenie wieku budynku i jego stanu technicznego. Warto dowiedzieć się, czy dom był remontowany, czy jest ocieplony, kiedy badano jego stan techniczny. Obejrzyj też okolicę, klatkę schodową, windy a także piwnice. Polecamy lokale użytkowe warszawa. Podobne informacje powiedzą ci, w jaki sposób działa zarząd osiedla i czy w takich warunkach chciałbyś zamieszkiwać. W samym mieszkanku nieodzownie należy skontrolować stan instalacji, jakich potencjalny remont o wiele podnosi koszta. Poza tym, należy zwrócić uwagę na stan okien oraz podłóg, bowiem ich wymiana także nie należy do najtańszych. Jeśli mieszkanko oraz budynek odpowiadają ci, to koniecznie skontroluj księgi wieczyste. Trzeba tu skontrolować kilka danych: czy właścicielem mieszkania jest w istocie osoba, która się za nią podaje, czy mieszkanko nie jest zadłużone a także czy obciążone nie jest żadnymi defektami prawnymi.

Teraz możesz wyszukać potrzebnych fraz. Na przykład mogą to być frazy: lokale użytkowe Praga Północ.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:08
Tagi: osiedla, mieszkanie, deweloper, rynek wtórny, piwnice