Opcje zdobywania energii: źródła mające charakter odnawialny

Naturalne źródła energii zaczynają cieszyć się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Jest to z pewnością spowodowane między innymi tym, że ceny klasycznych źródeł energii nieustannie idą w górę.

pompa ciepła
Napisał: Peter Stevens
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżdżąc po Polsce, już naprawdę często zobaczyć można kolektory słoneczne. Jest to idealny dowód na to, że jesteśmy coraz bardziej zainteresowani energią , która ma charakter odnawialny. Co prawda cały czas pozostajemy bardzo w tyle za wieloma krajami Europy Zachodniej, jednak są bardzo duże szanse , że sytuacja ta ulegnie zmianie.

Podoba Ci się prezentowany post? Zatem odsyłam tutaj - w tamtym miejscu odnajdziesz interesujące informacje, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

Już naprawdę dużo osób jest bowiem zainteresowanych pompami ciepła i instalacjami solarów. Wykonywanie instalacji OZE nie zalicza się w naszym kraju do tanich, istnieje jednak możliwość uzyskania najróżniejszych dotacji, które wyraźnie mogą obniżyć te koszty. Decydując się na korzystanie ze źródeł energii o charakterze odnawialnym, wykonywanie instalacji OZE najlepiej jest zlecić firmie, w której zatrudnieni są instalatorzy mający niezbędne certyfikaty. Za sprawą tego będziemy mieć pewność, że zrobiona instalacja OZE spełni nasze oczekiwania, a my naprawdę zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania domu bądź zasilania go w popularny prąd.instalacja cieplna
Napisał: Bryn Pinzgauer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na jakiego rodzaju instalację OZE warto się zdecydować? Aktualnie mamy do wyboru pompy ciepła, małych rozmiarów elektrownie wiatrowe , a także ogniwa fotowoltaiczne. Jak dotąd inwestorzy mające charakter indywidualny na ogół decydują się zastosować ogniwa fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Wcześniej napisano, że decydując się na instalacje OZE można starać się o dotacje przeznaczone na wykonanie ich montażu. Warto dodać, że o dotacje tego rodzaju mogą ubiegać się nie tylko inwestorzy indywidualni. Dotacje te są skierowane również do spółdzielni mieszkaniowych. Dokładniejszych informacji na temat dotacji do wykonywanych przy domach instalacji OZE można dowiedzieć się ze strony internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacje, które są udzielane już od naprawdę długiego czasu sprawiły, że ilość niewielkich, przydomowych instalacji OZE wyraźnie wzrosła. Jeśli nadal będą one utrzymane to jest wielka szansa, że ilość tych instalacji będzie sukcesywnie rosła , a tym samym wkrótce dogonimy kraje Europy Zachodniej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:38
Tagi: ciepło, koszt, cena