Silniki do bram - 10 najczęstszych problemów w czasie zainstalowania siłowników liniowych

W dzisiejszych czasach coraz częściej zauważamy wiele domów, które obok swojego placu czy też ogródka mają bramy wjazdowe kierowane pilotem. Posiadają one założone w sobie siłowniki liniowe, zwykle elektryczne. Podczas ich montowania często jednak dopuszczamy się problemów, które zdarzać się nie powinny. O czym powinniśmy wobec tego pamiętać?


brama przesuwna
Napisał: Ulbrecht Hopper
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszym aspektem, o którym nie dobrze jest zapominać w ciągu montażu produktów, jakimi są siłowniki liniowe to weryfikacja sprawności urządzenia. Każda bramka, która ma być otwierana automatycznie powinna działać prawidłowo przy manualnym otwieraniu. Zautomatyzowanie otwierania nie zlikwiduje problemów nieprawidłowo zamontowanej bramy - pokaż szczegóły - . Następnym aspektem, którego powinniśmy się wystrzegać jest montowanie bramy na powierzchniach pochylonych. Należy unikać korzystania bram na wyżynach, miejscach nie równych, biegnących ku górze itp. To tylko spowoduje utrudnienie montażu, przez co będzie niezbędny dodatkowy sprzęt i osłabi pracę automatyki.

Nie ulega wątpliwości, iż jest to możliwe do wykonania w ramach zdrowego rozsądku, lecz lepiej unikać tego typu rozwiązań. Upewnij się również, czy wybrany zestaw jest odpowiedni do Twojej bramy zgodnie ze specyfikacjami przekazanymi przez producenta. (moduły liniowe) Złe dobranie może skutkować w przyszłości niezaakceptowaniem gwarancji, a w efekcie niepotrzebnej straty funduszy. Każdy siłownik wykonujący pracę na zewnątrz potrzebuje odpowiedniej klasy szczelności. Warunki pogodowe w Polsce nie wybaczają błędów wiążących się ze zbyt niską szczelnością. Na rynku występują również podziemne siłowniki. W tym przypadku trzeba się upewnić co do stosownej wilgotności gruntu.


Urządzenia do sterowania automatycznego bramą, inaczej siłowniki liniowe, winny być zamontowane przez kompetentnego montera. Może to powodować trochę większe koszty aczkolwiek w takiej sytuacji osoba ta doradza nam wypróbowane automaty (np. tutaj: ). Dodatkowo jest w pełni odpowiedzialna za instalację i ponosi pewne ryzyko uznane przez prawo. Czasami jesteśmy wabieni niższą ceną i zakupieniem samemu zestawu do bramy od firm nieprzetestowanych, a co za tym następuje cała odpowiedzialność pada na nas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:24
Tagi: brama, automatyka, furtka, bramka, monter