Urok oświetlenia

Nabywamy meble, wieszamy obrazy, staramy się o oryginalne dodatki, a mimo to... nadal brakuje tego „czegoś” w naszych wnętrzach. A wystarczy, iż postaramy się o dobrane oświetlenie, które w błyskawiczny sposób odmieni pomieszczenie.
jadalnia
Napisał: andTradition
Na podstawie: Stereodesign.pl
Światłem jesteśmy w stanie kreować daną rzeczywistość, powiększyć tudzież zmniejszyć optycznie wnętrze, a co więcej, budować nim nastrój. Zwłaszcza w sypialni. To taki pokój, w którym można zrezygnować z lamp wiszących czy żyrandoli i ustawić na tzw. stolikach nocnych lampki nocne.

Na tej stronie są warte zainteresowania informacje, ale sprawdź także inne tematyczne wątki (http://dkrm.com.pl/index.php/obiekty-zrealizowane/), ponieważ one również na pewno Cię zainteresują.

Albo owszem, zamontować na suficie, ale przysłonić zwiewną chustą, rozproszyć, sprawić, by światło stało się miękkie i delikatne. Z reguły podążamy utartymi ścieżkami: decydujemy się na jeden konkretny akcent, którym jest żyrandol. Jednak gdzie zostało powiedziane, że ma on wisieć pośrodku sufitu? Może przecież stać na długiej nodze albo posiadać długie ramię jak portowy żuraw. Żyrandole mrugają dziś do nas okiem, zaskakując formą, kolorami oraz magicznie kryształowym blaskiem.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany materiał, to niewątpliwie zaciekawią Cię również rekomendowane informacje, które znajdziesz tu - one wciągną Cię zupełnie.

/J]Lampka nocna
Napisał: Roman Boed
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy zajdzie słońce, ogród zaczyna wspaniałą opowieść. Przy migoczącym świetle lampionów, świec i owadów... Za dnia pielimy, kosimy, sadzimy i cieszymy się zieloną przestrzenią. Dopiero po zmierzchu ten świat ulega zmianie. Tutaj także szczególny nastrój buduje oświetlenie. I podobnie jak w domu, nie wystarczy jedna, nawet pokaźnych rozmiarów lampa. Dróżki podświetlamy halogenami wpuszczonymi w trawę lub specjalnymi kostkami z wbudowaną lampą. Drzewa i krzewy wyglądają wyjątkowo, kiedy strumień światła puścimy od dołu. Możemy również pokusić się o efekt poświaty, montując drobne lampki na koronach niewysokich drzew czy krzewów, a na oczka wodne wypuszczając pływające niczym statki lampiony. Nagrzewane przez słońce solary, po zachodzie słońca zabłysną niczym klejnoty. W sieci prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami, które doskonale sprawdzą się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów czy biur. I mimo iż są to sklepy które funkcjonują w sieci często istnieje możliwość obejrzenia lamp przed kupnem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w dobrze oświetlenia, i co najbardziej istotne dają gwarancję bezpiecznych i szybkich zakupów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:04
Tagi: lampa, żyrandol