Kraków - doskonałe miasto do odwiedzania oraz na zakupy

Kraków to miasto, jakie słynie z wielu różnorodnych rzeczy, znajduje się tu wiele cudnych zabytków i miejsc godnych odwiedzenia, takich jak oczywiście Wawel, Żydowska Dzielnica Kazimierz oraz Stare Miasto.


Galeria handlowa
Napisał: Joshua Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemniej jednak prócz dużej rozmaitości zabytków do zwiedzania i ślicznych krajobrazów do oglądania Kraków jest również miastem, do którego wskazane jest wybrać się na zakupy.

W Krakowie jest mnogość fascynujących Galerii, w których znajdują się przeróżne sklepy, niewątpliwie więc zakupy w Krakowie muszą przynależeć do udanych. Pożądane byłoby wybrać się choćby do Galerii Krakowskiej, która znajduje się w samym centrum tego ładnego miasta, zaraz przy dworcu PKP oraz PKS. Galeria Krakowska cieszy się ogromną sławą ze względu na znajdujące się tam liczne sklepy odzieżowe oraz drogerie, warto chociażby odwiedzić sklep z naturalnymi kosmetykami, w jakim odszukasz multum kosmetyków do pielęgnacji twarzy oraz ciała. W Galerii Krakowskiej stale panuje ruch, jest to jedna z zwykle zwiedzanych galerii w tym mieście, w której zakupisz sprzęty takie jak: BlackBerry.

Kraków słynie jednak nie jedynie z Galerii Krakowskiej, tak właściwie znajduje się tu kilkanaście rozmaitych Galerii rozsianych na terenie pełnego miasta. Nieco dalej od centrum, bo w okolicach Kurdwanowa znajduje się Galeria Bonarka, w której również odszukasz sporo fantastycznych sklepów. Po zakupach wolno też udać się do Cinema City Bonarka (tego kina nie odnajdziesz w Galerii Krakowskiej) na jeden z wielu aktualnie wyświetlanych filmów.


Zakupy w Krakowie bez wątpliwości okażą się także niezwykle udane w takich miejscach, jak Galeria Krokus czy też Galeria Kazimierz, dodatkowo pożądane byłoby poznać się z zapleczem handlowym znajdującym się na Starym Rynku, w którym kupisz np: kliknij tutaj. Odkryjesz tam liczne sklepy (w tym wiele sklepów z pamiątkami), oraz także restauracje, puby i bary, do których po zakupach zdołasz wstąpić na smaczne jedzenie. Bezspornie więc Kraków urzeknie Cię nie jedynie pod względem ładnych widoków i różnorodnych zabytków, ale też pod względem nadzwyczaj rozwiniętej turystyki i gospodarki handlowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:49
Tagi: zakupy, sklepy, turystyka, restauracje