Kominek metodą na ekologiczne i estetyczne ogrzewanie

Kamień od zawsze był wziętym budulcem. Nie przypadkowo kamieniarz obok szewca to jeden z najstarszych znanych nam współcześnie zawodów. Z kamieni konstruowano siedliska, drogi. Z atutów kamienia najważniejszym jest jego solidność i uniwersalność . Jeśli pożądamy mieć w domu coś solidnego a przy tym ładnego, wyrób z kamienia jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Na pewno długo będzie on piękny i efektywny.


Jest to też wybór na lata. Dobrze już przy projektowaniu domu zastanowić się, czy nie warto jako metody grzania zdecydować się kominek. W dzisiejszych czasach na rynku możemy dostać wiele rodzai kominków, poczynając od murowanych po kamienne kominki. Nowoczesne kominki potrafią ogrzać cały dom, a przy tym prezentują się nadzwyczaj estetycznie, a najpiękniej właśnie kominki z kamienia. Zakup to na całe lata, toteż aby być pod każdym względem zadowolonym, należy dobrze obmyślić wybór.
Moc grzewcza naszego kominka musi być dobrana do powierzchni domu. Dodatkowo nowoczesne kamienne kominki wyposażone są we wkład i system wentylacyjny podnoszący wydajność ogrzewania. Jest też możliwość zainstalowania kominka z tak zwanym płaszczem wodnym, dzięki niemu nie tylko ogrzejemy dom, przy okazji zagrzejemy też wodę. Kiedy jeszcze dodamy do tych pozytywów stylowy wygląd jaki bezsprzecznie posiadają kamienne kominki, z pewnością będziemy usatysfakcjonowani.
Kominki
Napisał: noguerajef
Na podstawie: http://www.sxc.hu
W trakcie projektowania instalacji należy zwrócić uwagę na to, aby komin był usytuowany w centralnej części siedliska, tak aby nagrzane powietrze bez problemu mogło dotrzeć do każdego zakamarku domu, aby zapewnić mieszkańcom domu odpowiednie ogrzewanie nawet srogą zimą.Bez względu na to jaki rodzaj kominka wybierzemy, najlepiej jest kupować drewno sezonowane, suche, daje ono znacznie więcej ciepełka aniżeli niesuszone, mokre. Wbrew obiegowym opiniom przesuszone drewno nie pali się szybciej od zwilgotniałego, jest odwrotnie. Możemy sami samodzielnie sezonować drewno, lecz nastręcza to czasu (min. 2 lata), tudzież odpowiednich warunków. Musielibyśmy dysponować przewiewną, zadaszona wiatą, drewka nie mogą dokładnie przylegać do ściany - między murem a drewienkami musi być około pół metra, co pozwoli na odp http://kohut-kamien.pl/orstwo:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:06
Tagi: mieszkanie, dom, kamień, kominek