Jakie zalety posiada automatyzacja testów aplikacji na urządzenia mobilne? Po co wykonuje się takie testy?

Pojawiające się w sklepach nowe aplikacje mobilne, muszą być w odpowiedni sposób przetestowane. Szczególnie, kiedy ilość aplikacji jest tak duża, należy zatroszczyć się o to ażeby były one na świetnym poziomie, ażeby były konkurencją dla już istniejących.


[
Dużo bilbordów
Napisał: Carly Lesser & Art Drauglis
Na podstawie: http://www.flickr.com


W takim celu też przeprowadza się testowanie aplikacji ios. Sprawdzić należy czy dana aplikacja jest faktycznie dobrej jakości, czy konkurować będzie mogła z tym, co obecnie jest na rynku. Podczas testów sprawdzana jest też jej użyteczność jak również logiczność. Obecnie rynek jest niesamowicie wymagający, dlatego osoby tworzące aplikacje muszą uwzględnić sporo koniecznych wymogów. Aplikacje powinny funkcjonować na sporej ilości platform oraz systemów operacyjnych. Oprócz tego dobrze by były dostosowane do różnych rodzajów wyświetlaczy. Dlatego też testy tego typu aplikacji są czymś niezbędnym, by być pewnym, że wypuszcza się na rynek artykuł wysokiej jakości oraz spełniający wiele oczekiwań.


Sprawę z pewnością ułatwia automatyzacja testów aplikacji mobilnych - zobacz automatyzacje testów aplikacji mobilnych. Z ich pomocą można testować cały czas, ponieważ nie trzeba brać pod uwagę dyspozycyjności pracowników. Oprócz tego taki proces jest niesamowicie usprawniony, ponieważ wszystko jest robione szybciej i w sposób dokładniejszy. Aplikacje przetestowane w ten sposób to gwarancja, że spodobają się one użytkownikom.
Należy powiedzieć również o kosztach tego typu testów, które w kontekście automatyzacji są o wiele niższe. Dlatego właśnie coraz większa ilość przedsiębiorstw decyduje się na zautomatyzowanie pracy w zakresie testowania swoich aplikacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:10
Tagi: wagi, koszt, typ