Wpływ internetu na naszą codzienność

Obecnie coraz większa część sprzedaży dokonuje się w internecie. To nadzwyczaj wygodny sposób na sprawunki. Do tego stopnia że popularna sieć supermarketów uruchomiła sprzedaż internetową swych towarów spożywczych z dowozem pod drzwi klienta. Innym systemem na handel w internecie to serwisy aukcyjne. Generalnie ten typ sprzedaży nazywa się e-comerce. Popularność tego kanału dystrybucji wymogła zmiany w przepisach prawa regulujące ten specyficzny rodzaj biznesu. Komfort to nie jedyna właściwość tego typu zakupów.

zakupy online
Napisał: Highways England
Na podstawie: http://www.flickr.com
Inną jest brak możności dotknięcia nabywanego przedmiotu. Niby drobiazg, ale ma ogromne znaczenie. W tradycyjnym sklepie możemy przymierzyć i dokładnie obejrzeć kupowany obiekt. Zakupując w internecie w pewnej mierze kupujemy "kota w worku", a szczegółowiej nabywamy zobrazowanie przedmiotu W jakim stopniu odpowiada on faktyczności przekonujemy się kiedy przychodzi paczka. Mając to na uwadze w regulacjach handlowych pojawił się zapis umożliwiający zwrot towaru bez podania przyczyny - następna strona. W Polskim prawie na zmianę decyzji mamy 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, to istotne określenie, termin ten bowiem zapewnia nam w rzeczywistości parę dni więcej na zastanowienie po dokonaniu zakupu (czas potrzebny na przekazanie przesyłki). Jest to także jeden ze sposobów na ograniczenie oszustw. Nie opłaca się kombinować gdy z góry wiemy że klient ma możliwość zwrócić towar. Nieuczciwy zbywca naraża się zatem na ponadplanowe koszta, a jest to tylko jedno z zabezpieczeń. Zazwyczaj naraża się na negatywne opinie, a te w sieci internetowej bardzo szybko się szerzą i ogromnie trudno jest taką złą opinię naprawić.


internet
Napisał: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście sieć internetowa to nie tylko dobre rzeczy. Jak każde wynalazki i tenże może być zużytkowany do rzeczy niegodziwych, z tej przyczyny korzystać z internetu powinno się z ostrożnością. Nawet wydawałoby się niewinny tekst na portalu społecznościowym może być początkiem zawiłego oszustwa. Klasycznym przykładem może być wpis pod tytułem zabawa w słoneczko zakończona ciążą - dodatkowe informacje. Ciekawski użytkownik internetu trafia na witrynę jaka próbuje wymusić aktywację kosztownej usługi sms-owej. Szczęściem to tylko margines. Jednak wpływ sieci internetowej na współczesny świat jest olbrzymi. Dla przykładu internet wpłynął na powstanie nowych sposobów na marketing tj. programy afiliacyjne - bardzo pomocna strona.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:11
Tagi: Internet, zakupy, handel, strony