W jaki sposób ułatwić życie uczuleniowcowi?

Jednym z największych problemów nowoczesnego społeczeństwa są wszelkiego rodzaju uczulenia. Na pierwszy rzut oka wydawało by się, iż jest to tylko osobisty problem chorego, a co najwyżej jego bliskiego otoczenia: familii oraz przyjaciół. Tak jednak nie jest. Nie leczona alergia może powodować wystąpienie astmy, a to jest poważna choroba która może mieć istotne następstwa dla chlebodawcy pacjenta w postaci urlopu na być może długi czas.

oczyszczacz powietrza
Napisał: US CPSC
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez wątpienia leczenie szpitalne może być kosztowne dla firmy, choćby przez konieczność czasowego zastąpienia pracownika. Ma to niemałe znaczenie w wypadku wysoko cenionych profesjonalistów, jakich zastąpienie nie będzie bezproblemowe lub po prostu może być kosztowne.

Dobrze jest się zatem zastanowić nad systemem prewencji, jeśli jesteśmy szefem uczuleniowcem albo wiemy iż któryś z naszych pracowników zmaga się z tymże kłopotem. Wbrew pozorom nie jest to trudne zagadnienie. Najczęściej występujące alergie to uczulenie na kurz lub na pyłki drzew. Nie trzeba nawet wiedzieć na co dokładnie są uczuleni nasi pracownicy, starczy bowiem zamontować oczyszczacz powietrza do biura, który wyeliminuje z powietrza szkodzące szkodliwe cząsteczki - smog w Warszawie.Może to w znaczny sposób wpłynąć na komfort a zatem i zdolność produkcyjną pracy. Urządzenia te to mówiąc w skrócie zaawansowanie technologicznie filtry. Przytoczony oczyszczacz powietrza do biura pracuje za pomocą wymiennych filtrów węglowych lub za pomocą filtrów elektrostatycznych. Typ zastosowanej technologii może zdecydować o wyższych lub niższych kosztach eksploatacji .

oczyszczacz powietrza
Napisał: Daikin
Na podstawie: KLIMA-TOP
Tego typu urządzenia mogą przydać się również w miejscach wyjątkowo narażonych na zanieczyszczenie. Takowym miejscem może być środek dużego miasta. Już dziś Kraków czy Łódź zmagają się z problemem trującego smogu. Mym zdaniem skutecznym rozwiązaniem tego problemu może być ten sam oczyszczacz powietrza do biura. Oczywiście nie anuluje to kłopotu ekologicznego, ale może nam pomóc żyć w zastanej faktyczności - https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza-sharp,342.html. Takie urządzenie przyda się nam także wtedy, gdy duża grupa pracobiorców pali , ponieważ oczyszczacz powietrza do biura da sobie radę również z przykrymi zapachami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:27
Tagi: zapach, choroba, filtry, Smog