Jak w prawidłowy sposób wybrać gatunek tynku w przypadku przeprowadzania remontu wiekowego budynku mieszkalnego

Mieszkanie w XVIII-wiecznym mieszkaniu połączone bywa z różnorakimi niedogodnościami. Zacieki na ścianach, niemile widziani lokatorzy, czyli myszy wychodzące spod podłogi bądź sufitu, przeciekający dach i odpadający tynk. W przypadku tego ostatniego elementu sprawa jest bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać.
Ściany wykonane z kamienia pochłaniającego wodę wymagają fachowego traktowania. Kto nie odkrył w pełni tajników przeprowadzania remontów wiekowych domów, nie powinien chwytać za wiertarkę. Taka osoba działając bez chwili zastanowienia, nakręci na mury regipsy, co w niedługim czasie zaowocuje ich zawilgoceniem. Nie na darmo stare polskie porzekadło przestrzega: co nagle, to po diable. Zamiast stawiać na mimowolne sposoby wyjścia z takich okoliczności, lepiej będzie zastanowić się nad wykorzystaniem właściwego tynku. Jego powszechna dostępność nie pozostawia nic do życzenia, zatem i w tym przypadku lepiej nie przedsiębrać bezmyślnych decyzji.


ściana
Napisał: Keith Kissel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybór tynku zależy od miejsca jego umieszczenia. Na zewnątrz niezastąpiony będzie taki, który wytrzyma działanie niekorzystnych warunków pogodowych: gorących promieni słonecznych, styczniowego mrozu, gwałtownego wiatru i ulewnego deszczu z gradem. Z kolei na ściany wewnętrzne wykorzystamy tynk o zupełnie różnym składzie. W tym przypadku stan pogody nie posiada już znaczenia, ale istotne są pozostałe kryteria. Trzeba wziąć pod uwagę to, czy po tynkowaniu na mury położymy płytki, nałożymy fototapetę, czy pomalujemy pokój w najmodniejszy odcień tego sezonu.

W przypadku remontowania stuletnich domów najwłaściwszy będzie tynk (sprawdź ofertę) renowacyjny. Specjalnie opracowana formuła sprawi, że mury będą w stanie oddychać, a efekty remontu za pomocą tynku renowacyjnego będą zauważalne przez niemało lat. Najgorszy będzie tynk gipsowy, który chłonie wodę jak gąbka i błyskawicznie w pomieszczeniu kuchennym pojawią się mokre wykwity za półkami.
Jak widać, wybór tynku jest w miarę skomplikowany i wymaga tak wiedzy książkowej, jak i doświadczenia. Jeśli wykonujemy remont samodzielnie, wtedy najlepiej jest rozpocząć swoje przedsięwzięcie od przeglądania katalogów zabranych ze sklepów z artykułami na budowę. Z dużą dozą prawdopodobieństwa okaże się, że zupełnie nie uświadamiamy sobie, jak wielkim asortymentem dysponują magazyny, a najlepszy do remontowanego mieszkania tynk (kliknij aby zobaczyć więcej) renowacyjny nie zostanie przez nas nawet zauważony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:26
Tagi: dom, ściany, ściana, tynk