Jak technologia zmienia świat? Co ostatnimi czasy jest godne uwagi?

Rozwój technologii ma plusy i minusy, lecz jakby tak pomyśleć, to więcej jest tych dobrych stron. Po prostu każdy z nas korzysta z tego typu możliwości, gdyż pomagają w życiu, powodują, że życie jest bardziej wygodne.
Podzespoły
Napisał: Gareth Halfacree
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co pewien czas pojawiają się nowe wynalazki, jakie dość szybko stają się powszechne. Właściwie jeszcze nie tak w odległych czasach telefon komórkowy - telefon heavy duty to było odkrycie, a teraz większość ma smartfony.


kolorowe etui na telefon
Napisał: Elisa Fair
Na podstawie: http://www.flickr.com


I tak to się prezentuje w dużej ilości sytuacji. Telefon komórkowy - odsyłam do tego serwisu - to było przecież coś na początku nieosiągalnego dla większości, jako coś co występowało jedynie w filmach. Obecnie jesteśmy w stanie się śmiać z tego, jak ogromnym powodzeniem cieszyły się “wielkie cegły”, co znaczy pierwsze, znaczących gabarytów, telefony komórkowe.


Tego typu przykład jest czytelny dla każdego, ale w tym artykule skupimy się na czymś bardzo aktualnym, co także jeszcze kilka lat temu pozostawało w sferze marzeń, a obecnie staje się rzeczywiste dla coraz większej ilości ludzi. Tym czymś są z pewnością filmy z drona, jakie zrewolucjonizowały nagrywanie różnorodnych filmików, czy to w dziedzinie profesjonalnej czy w większym stopniu amatorskiej (filmowanie z drona). Dzięki temu nie trzeba wynajmować ekipy z helikopterem, bo bez problemu nakręcimy ujęcia z lotu ptaka.


Ale drony to nie tylko wsparcie w tego typu działaniach, bo przecież dzięki dronom polepsza się poszukiwanie zaginionych osób. Przy ich pomocy możemy jak najbardziej znaleźć zaginione osoby.
Jesteśmy w stanie sprawdzać duży teren, więc to co kiedyś wymagało działania dużej ekipy, dziś jesteśmy w stanie wykonać za pomocą drona . Jak widać taka technologia zapewnia więcej dobrego niż negatywnego, nie ma tu żadnych wątpliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:06
Tagi: drony, nagrywanie, lot