Jak informatyka może wspierać mniejsze i większe firmy, rola odpowiednich programów dla ich działalności.

Obecnie coraz trudniej prowadzić swoją firmę bez odpowiedniego wsparcia informatycznego. Szczególnie że tak naprawdę najróżniejszy sprzęt komputerowy laptopy i tablety są ogólnie dostępne i coraz mniej kosztują. Jednym z najważniejszych programów, których się używa przez chyba wszystkich są arkusze kalkulacyjne oraz edytory tekstu. Tu od lat panują programy monopolisty na rynku, lecz jeżeli ktoś nie chce wydawać kilkuset złotych na licencje, to do wyboru będzie miał parę bezpłatnych produktów.


apliakcje mobilne
Przy ich pomocy także będzie mógł sporo zrobić, są one w dużej mierze kompatybilne, więc do mniej zaawansowanej obsługi powinny wystarczyć. Za pomocą edytorów tekstu da się przygotowywać wszystkie umowy, pisma i inne dokumenty, a jeśli firma nie korzysta z żadnego programu sprzedażowego to także faktury. Natomiast przeznaczeniem arkuszy kalkulacyjnych będą najróżniejsze rzeczy związane z obliczeniami. W zdecydowanej większości biur piła (więcej szczegółów) tego typu to podstawa, ale przeważnie wykorzystuje się ich znacznie więcej.Przy większej liczbie dokumentów ręczne wystawianie faktur byłoby dość uciążliwe, dlatego też można mieć również jakiś program wspomagający sprzedaż. Tego typu programy dostępne w dużej ilości, od malutkich na jedno stanowisko aż po bardzo rozbudowane pakiety ERP pozwalające na obsługiwanie dużych firm.


aplikacje na smartfony
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
W wielu branżach potrzebne jest także specjalistyczne oprogramowanie związane z profilem działalności. Osobom które projektują grafikę będą korzystać z odpowiednich programów do jej obróbki, a inżynierom projektującym konstrukcje stalowe mogą się przydać narzędzia do ich obliczania. Obecnie coraz popularniejsze są różnorodne aplikacje mobilne dla firm, pozwalające na pracę na smartfonach i tabletach (np: runloop programowanie). Co prawda do pracy stacjonarnej nadal wydajny komputer jest najlepszy, ale do pracowania w terenie mobilność bardzo się przydaje. Korzystają z tego przede wszystkim osoby, które często przemieszczają się pomiędzy klientami, i dla których mobilność i wygoda ma duże znaczenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:10
Tagi: program, komputer, tablet, Faktury, mobilność