Jak bezpiecznie zakupić posiadłość na rynku wtórnym?

Nabycie mieszkania na wtórnym rynku lub działki pod budowę domu wiąże się z wieloma zadaniami.


Po pierwsze trzeba skontrolować, czy jednostka, od jakiej kupujemy, jest posiadaczem apartamentu, a jeżeli zbywca działa poprzez reprezentanta – czy ten jest poprawnie umocowany.


Posesor Nieruchomości
Napisał: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com


Musimy zobaczyć zatem księgę wieczystą, a również sprawdzić, czy kupowane przez nas mieszkanie nie jest zadłużone (np. dotychczasowy właściciel nie opłacał od dłuższego czasu czynszu). W tymże celu trzeba zażądać od sprzedającego należytego poświadczenia wystawionego przez wspólnotę lokalową bądź spółdzielnię lokalową.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zaintrygował, to bez zwłoki wejdź na ten link, gdyż on też Cię zaciekawi - to bardzo ważna strona.

To jednakże nie finisz: by nie nabyć lokum z niechcianymi rezydentami, należy zadbać też o to, ażeby na dzień sprzedaży sprzedawca przedstawił ważne poświadczenie z urzędu miasta o wymeldowaniu się wszelakich rezydujących w lokalu osób Dokument tenże powinno się okazać również notariuszowi, który powinien uczynić stosowną wzmiankę o tym fakcie w akcie notarialnym. W którym miejscu szukać działki Drawsko Pomorskie? Najlepiej w necie.
Działki wielorodzinne
Napisał: Thomas Kohler
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nabycie działki to poważna decyzja którą powinno się dobrze przemyśleć! Parcelę najrozsądniej nabywać jesienią, bądź najdalej końcem zimy (działki wielorodzinne). Wtenczas do wiosny załatwimy wszelakie formalności powiązane z budową budynku oraz gdy tylko przylecą bociany, zdołamy wetknąć pierwszą łopatę w miejscu przyszłego domku.


Jeśli kupimy działkę jesienią, to poza tym, że będziemy mieli całą zimę na załatwienie wszystkich formalności związanych z zezwoleniami na budowę, uzgodnieniami itd., będziemy jeszcze mieli możliwość przed zakupem zobaczenia nieruchomości zachodniopomorskie w godzinie „mokrej”.

Poświęć chwilę i sprawdź tu okna drewniane otwierane na zewnątrz podobne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)

/J]

,

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:11
Tagi: moc, działki, rynku, budynku