Jak bezpiecznie zakupić posiadłość na rynku wtórnym?

Nabycie mieszkania na wtórnym rynku lub działki pod budowę domu wiąże się z wieloma zadaniami.


Po pierwsze trzeba skontrolować, czy jednostka, od jakiej kupujemy, jest posiadaczem apartamentu, a jeżeli zbywca działa poprzez reprezentanta – czy ten jest poprawnie umocowany.


Posesor Nieruchomości
Napisał: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com


Musimy zobaczyć zatem księgę wieczystą, a również sprawdzić, czy kupowane przez nas mieszkanie nie jest zadłużone (np.

Jeżeli pragniesz uzyskać równie fascynujące informacje na opisywany wątek, to przenieś się do tekstu (https://www.dzwigi-cal.pl/), który skupia cenne wiadomości odnoszące się do prezentowanego zagadnienia.

dotychczasowy właściciel nie opłacał od dłuższego czasu czynszu). W tymże celu trzeba zażądać od sprzedającego należytego poświadczenia wystawionego przez wspólnotę lokalową bądź spółdzielnię lokalową. To jednakże nie finisz: by nie nabyć lokum z niechcianymi rezydentami, należy zadbać też o to, ażeby na dzień sprzedaży sprzedawca przedstawił ważne poświadczenie z urzędu miasta o wymeldowaniu się wszelakich rezydujących w lokalu osób Dokument tenże powinno się okazać również notariuszowi, który powinien uczynić stosowną wzmiankę o tym fakcie w akcie notarialnym. W którym miejscu szukać działki Drawsko Pomorskie? Najlepiej w necie.
Działki wielorodzinne
Napisał: Thomas Kohler
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nabycie działki to poważna decyzja którą powinno się dobrze przemyśleć! Parcelę najrozsądniej nabywać jesienią, bądź najdalej końcem zimy (działki wielorodzinne). Wtenczas do wiosny załatwimy wszelakie formalności powiązane z budową budynku oraz gdy tylko przylecą bociany, zdołamy wetknąć pierwszą łopatę w miejscu przyszłego domku.


Jeśli kupimy działkę jesienią, to poza tym, że będziemy mieli całą zimę na załatwienie wszystkich formalności związanych z zezwoleniami na budowę, uzgodnieniami itd., będziemy jeszcze mieli możliwość przed zakupem zobaczenia nieruchomości zachodniopomorskie w godzinie „mokrej”.

Poświęć chwilę i sprawdź tu okna drewniane otwierane na zewnątrz podobne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)

/J]

,

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:11
Tagi: moc, działki, rynku, budynku