Jak bardzo różnią się wideodomofony od domofonów czyli które z tych urządzeń będzie najlepsze do instalacji w furtce.

Spora liczba osób mieszkających w swoim domu doświadczyła zapewne kiedyś problemu, że ktoś zadzwonił do bramy i trzeba było wychodzić przed dom żeby zobaczyć kto to jest. Wprawdzie w dużej mierze ten problem rozwiązują domofony, lecz nadal jedynie w nich słychać odwiedzającego, a nie da rady się go zobaczyć. Dopiero rozpowszechnienie się wideodomofonów dało pełną swobodę w tym zakresie. Bo za pomocą tego urządzenia nie tylko można kogoś słyszeć i otworzyć mu furtkę, ale także zobaczyć, kto przyszedł. W praktyce zasada działania wideodomofonów jest bardzo podobna, jak funkcjonowanie klasycznych domofonów.
Jedyną, ale bardzo ważną różnicą będzie obecność kamery i niewielkiego wyświetlacza do podglądania tego, co dzieje się przed bramą. Wideodomofony zyskują szybko na popularności, głównie z tego powodu, że w ostatnich latach mocno spadła ich cena. Obecnie elektroniczne urządzenia są coraz tańsze, i dzięki temu bardzo zwiększa się obszar ich zastosowań.
Wideodomofony nowej generacji
Napisał: Zach Klein
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/


Klasyczny wideodomofon genway złożony jest z kilku głównych elementów. Najważniejszym z nich jest instalowana nad bramą(polecamy ogrodzenia systemowe) kamera. Obecnie kamerki mogą mieć dużą rozdzielczość i umożliwiają przesyłanie kolorowego obrazu, przez co obraz jest bardziej wyraźny. Kamery często umieszcza się za osłoną z twardego szkła lub plastiku, powinny być one także montowane w takim miejscu, żeby były chronione przed atmosferycznymi czynnikami. Brzy bramie znajduje się także druga część urządzenia, czyli typowy domofon z głośnikiem i mikrofonem, które umożliwiają porozumiewanie się z mieszkańcami domu. Dokładnie taki sam zestaw należy zamontować w domu, ale dodatkowo wyposażony on będzie w nieduży monitor LCD. W zależności od wersji urządzenia może on mieć od trzech do nawet dziesięciu
Jakość kamery i wyświetlacza mają największe znaczenie, jeżeli chodzi o cały zestaw, i one także mają znaczący wpływ na końcowy koszt urządzenia. Praktycznie każdy kupiony wideodomofon genway musi zostać jeszcze dobrze zainstalowany, jeżeli wszystko wykona się tak jak pisze w instrukcji, to urządzenie będzie długo i bezawaryjnie pracować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:18
Tagi: urządzenie, sprzętu, Elektroniczne