I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest wykorzystywane nie tylko do dekoracji domowych wnętrz, ale także do ich wyposażania

Gdy na początku ubiegłego stulecia Żeromski w "Przedwiośniu" kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie oczekiwał, że jego pomysł 100 lat później jest w stanie się urzeczywistnić. Rzecz jasna budowle wykonane w całości z tego materiału byłyby mało praktyczne, lecz pojedyncze ściany bądź wybrane elementy, np. schody, bywają dzisiaj umieszczane w projektach nowoczesnych domach. O ile w literaturze szkło jest symbolem przemijalności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i stylowym budownictwie jest mocne jak stal.

Schody szklane
Napisał: Rintal Polska
Hartowanie szkła to proces, który mógłby objaśnić chyba każdy uczeń gimnazjum. Zupełnie jak w przypadku najróżniejszych stopów żelaza, konkretny prefabrykat nasamprzód należy rozgrzać do wysokich temperatur. Później rozżarzone do czerwoności tworzywo jest schładzane. W rezultacie takich działań zahartowany materiał nabiera kompletnie nowych właściwości fizycznych - otóż, nade wszystko staje się twardy, ale na tym nie koniec - dla przykładu tafla szkła hartowanego po uderzeniu o twarde podłoże rozbije się na drobiny o nieostrych krawędziach, a zatem trudniej się będzie nimi skaleczyć, o czym świetnie wiedzą producenci szyb do samochodu.

Jednak z dobrodziejstw, jakie wynikają z takiego a nie innego sposobu obróbki, czerpie nie tylko branża motoryzacyjna. Ponieważ szkło wskutek hartowania staje się bardziej wytrzymałe, zatem można go śmiało wykorzystać w budownictwie.

Przedstawiana w tym miejscu problematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź dalej (http://prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/), który publikuje pokrewne zagadnienia.

Jednak z takiego prefabrykatu można konstruować nie tylko barierki balkonowe bądź antywłamaniowe szyby do okien na parterze. Szklane schody z pewnością staną się ozdobą supernowocześnie zaprojektowanego mieszkania - są one niesamowicie wytrzymałe i łatwe do czyszczenia, lecz w istocie o ich niezwykłości decyduje przede wszystkim sam wygląd.

Spodobał Ci się zaprezentowany artykuł? Jeśli tak, to na pewno sprosta Twoim wymaganiom także bieżący materiał (https://bolix.pl/pl/baza-produktow/chemia-budowlana-do-ocieplania-elewacji/1), który opracowaliśmy w linku pod spodem.

Więcej na stronie .Schody
Napisał: sara~
Na podstawie: http://www.flickr.com
Schody szklane wyglądają zupełnie inaczej niż te wykonane z dębowych desek . Jeśli popatrzeć na nie z ukosa, to obserwatorowi zdaje się, że poszczególne stopnie są zawieszone w powietrzu. Można również zdecydować się na ciekawe połączenie szkła z drewnem bukowym, a wtedy schodki na drugie piętro będą wyglądać jeszcze bardziej zaskakująco. O pomysłowości posiadaczy domu będzie również świadczyć umieszczenie na stopniach lub obok nich żarówek led - takie oświetlenie jest tak piękne, jak i praktyczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:05
Tagi: schody, szkło, szkło hartowane