Interesujące nagrywanie krótkich form - jakie sprzęty warto zakupić?

Współcześnie niezwykle popularne są krótkie formy filmowe umieszczane na znanych portalach. Dlatego też ludzie prześcigają się w nietuzinkowych pomysłach na ciekawe videoblogi, filmiki czy inne krótkie formy. Oprócz treści zdecydowanie najważniejsza jest także jakość.

bmx
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
O wiele lepiej przegląda się obrazy o dobrej jakości. Warto przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień większą popularnością cieszą się filmy z podróży, nagrywanie ciekawie spędzonego dnia czy ekstremalnych sportów - czym nagrywać?Jeśli cały dzień mamy zamiar chodzić z kamerą, pokaźnych rozmiarów i ciężkie sprzęty mogą być dość kłopotliwe. Dlatego też prawdziwym hitem są niewielkie przenośne kamery, które wytrzymają wiele zjawisk atmosferycznych i innych utrudnień. Mowa tu przykładowo o GoPro Hero. Bezproblemowo przyczepimy są do specjalnych pasów na dłoni, klatce piersiowej lub na kasku. Jest naprawdę lekka. Dodatkowo działa również pod wodą. Nagrywanie takim sprzętem to prawdziwa przyjemność. Jeśli wykonujemy bardzo ciekawe produkcje, odpowiednim (ale bardzo kosztownym) gadżetem będzie również pilot wi-fi, który może sterować kilkoma urządzeniami. Dzięki takim urządzeniom można zarejestrować coś bardzo niesamowitego. To nie wszystko! Jeżeli chcielibyśmy robić ujęcia z góry, idealny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To sterowane przy pomocy pilota urządzenie sprawi, że bezproblemowo uniesiemy naszą kamerę do góry i wykonamy wspaniałe ujęcia. Ma ono niezwykle dużo zautomatyzowanych ułatwień, przykładowo sygnalizację rozładowania, urządzenie samodzielnie zlatuje na nawierzchnię, powoli, żeby nie dokonać uszkodzeń. W dodatku świecące diody pozwalają nam zobaczyć, gdzie jest dokładnie quadrokopter i w którą stronę się ustawił. Dwa omówione urządzenia będą z całą pewnością idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie nagrywać niesamowite obrazy i rejestrować rzeczy w sposób naprawdę niezwykły. Rzecz jasna zakup należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeżeli nie mają być stale używane, nabycie może być stratą pieniędzy.

Kamera sportowa i smartfon
Napisał: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że takiego typu urządzenia (kliknij i dowiedz się więcej) są odpowiednie nie tylko dla osób, które tworzą filmy na użytek Internetu, jednak taka działalność rozwija się obecnie naprawdę bardzo szybko, dlatego też powstające projekty muszą być bardzo interesujące, żeby zostały dostrzeżone. W dodatku profesjonaliści przywiązują ogromną uwagę do jakości swoich utworów, tym samym używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, z pewnością zostaniemy dostrzeżeni, a zwykła pasja może stać się także sposobem na życie. To doskonała okazja, aby spróbować spełnić swoje marzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:51
Tagi: projekt, sporty ekstremalne, ujęcie, filmik