Niezwykły Wrocław

Od jakiegoś okresu mam działkę na Dolnym Śląsku. Jak wiadomo są to ładne, i w pewien sposób zagadkowe tereny, właściwe dla malarzy z powodu widoków i dla historyków-hobbistów do których i ja przynależę.

Urzekł mnie więc Wrocław i jego sąsiednie okolice. Zwłaszcza, iż spędziłem w owych stronach niemało czasu w dziecięctwie. Obchodziłem stare dzielnice miasta z oszałamiającymi ogrodami pełnymi starych drzew. Sady ze starymi odmianami grusz oraz jabłoni, których z przyczyn ekonomicznych, głównie ze względu na szybkość owocowania dzisiaj już nie ma. Współczesne odmiany jednakże przegrywają na smaku i aromacie. Drzewa są tak małe, żeby wygodnie można było zrywać owoce. Traci tymczasem na tym estetyka sadów. Ale - jako się rzekło - piękne to miasto ma jeszcze niemało uroczych miejsc.
Bramy garażowe
Napisał: Normstahl
Na podstawie: www.normstahl.pl
Romantyczne parki zaczynają malutkie, fantazyjnie kute przez starych kowali furtki anotis Wrocław oraz miejscowości podwrocławskie zachowały wiele specyficznej, pruskiej architektury z charakterystycznie wyglądającymi ścianami, murami opasującymi podwórka zwieńczone częstokroć przez okazałe bramy Wrocław nie jest wyłącznym miastem gdzie możemy widzieć pruskie pozostałości, spotkamy taką jeszcze choćby w woj. pomorskim. Czasy się jednak zmieniają, coraz to częściej najważniejszy jest komfort a nie estetyka, i przy nowych budynkach stawiamy częstokroć ogrodzenia panelowe anotis, łatwe w montażu i jeszcze prostsze w produkcji. Osiąga się je z giętych elementów metalowych, co umożliwia na dostosowanie układu ogrodzenia do potrzeb również estetycznych użytkownika, przy małej opłacie. Płot moich snów to płot z kutego żelaza z kształtną bramką z fantazyjną rozetką na górze.Rzecz jasna za ogrodzenia rozpościerać się będzie ogród pełen jabłoni oraz grusz, z nowoczesnym domkiem stylizowanym na dworek polski. Będzie tam swojsko wypoczywać w jesienne popołudnia. Na ganku obraz jak z "Pana Tadeusza", albowiem książka ta zrobiła na mnie duże wrażenie i to nie wyłącznie w sprawie przyszłego domostwa ale i jego wyposażenia od czasów licealnych i lektury fragmentu przedstawiającego porcelanę kieruję uwagę na takie właśnie szczegóły, bo to one właśnie mym zdaniem przesądzają o urodzie powszedniego życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:02
Tagi: ogrodzeniem, płotem