Porządnie zaaranżowana sypialnia – co można w niej umieścić?

Znaczna część posiadaczy domków jednorodzinnych stawia na urządzenie oddzielnej sypialni. Jest to bez wątpienia rozwiązanie niezwykle wygodne, a jednocześnie zapewniające bardzo dużą intymność. Dobrze urządzona sypialnia może stać się pomieszczeniem, w którym doskonale będziemy wypoczywać i nabierać sił na kolejne wymagające dni.

sypialnia w jasnych barwach
Napisał: Holly Lay
Na podstawie: http://www.flickr.com
Meble sypialniane są bez wątpienia w sypialni najbardziej ważne. Meble sypialniane to głównie wszystkim łóżko, które musi być komfortowe. Najlepsze są rzecz jasna łóżka stworzone z myślą właśnie o pomieszczeniach sypialnych. Nie składa się ich, a ich niemałe rozmiary zapewniają niczym nie zakłócony sen. Wymiary łóżka zawsze trzeba dobrać do ilości osób, które mają z niego korzystać oraz ich sylwetki. W przypadku osób nieco grubszych polecane jest kupno łóżka szerszego. W sypialni przydadzą się również niewielkie szafeczki, które umieszcza się przy łóżku. Umieścić można na nich nocna lampkę bądź kubek z ulubionym napojem. Świetnie sprawdzają się także w przypadku osób, które kochają przed snem czytać książki. Bez trudu można na nie odłożyć książkę. W pomieszczeniu sypialnym sprawdzają się także rolety meblowe. Rolety meblowe mogą być montowane na szafkach, które nie mają drzwiczek - obejrzyj więcej (więcej). Dzięki nim to, co jest na nich ustawione nie jest widoczne przez osoby przypadkowe, które zdecydują się z jakiegoś powodu wybrać się do naszej sypialni.aranżacja w japońskim stylu
Napisał: Graham Hill
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sypialni wielkie znaczenie mają także użyte kolory. Niektórzy decydują się postawić na zaskakująco mocne i wyraziste kolory. Jednak zdecydowana większość specjalistów z zakresu stylizacji wnętrz uważa, że lepszym rozwiązaniem są barwy stonowane, pastelowe. Sypialnia ma nas przecież uspokajać i wyciszać, a silne i mocne barwy działają na nasze ciało całkowicie odwrotnie - meble do sypialni (meble do sypialni). Warto natomiast zrobić wszystko, aby sypialnia była pomieszczeniem ciepłym i przytulnym. W tym wypadku zaleca się postawienie na grube i mięsiste materiały. Chodzi o narzutę, którą przykrywamy łóżko oraz zasłonki i wykładzinę bądź chodnik przed łóżkiem. W pomieszczeniu, które przeznaczone jest do spania bez obaw można postawić na dywan z bardzo długim włosiem. W pomieszczeniu, w którym tylko śpimy nie będzie on bowiem mocno narażony na powstawanie zabrudzeń. A taki dywan dodaje wiele przytulności i wprowadza miłą atmosferę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:22
Tagi: łóżko, sypialnia, książki