Z jakiego powodu dom to marzenie wielu osób, w jaki sposób rozsądnie zabrać się za jego stawianie

Własny dom to marzenie wielu osób. Niestety jest to bardzo kosztowne marzenie, bo postawienie domu to koszt co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Najczęściej konieczne jest albo wsparcie najbliższej rodziny, albo posiłkowanie się kredytem bankowym, raczej niewiele osób będzie mogło wybudować dom bez tego. Chyba najważniejszą rzeczą, od jakie należy rozpocząć, jest znalezienie odpowiedniej działki budowlanej.

nowy dom
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo osób dostaje ziemię od najbliższej rodziny i buduje się przy nich, jeśli jednak ktoś takiej możliwości nie ma, to działkę będzie musiał kupić. Wybór miejsca ma bardzo duże znaczenie, ponieważ w końcu tam zamieszka się na kolejne lata, z tego też powodu należy patrzeć nie tylko na obecną sytuację, ale także jakieś plany na przyszłość. Przecież będzie trzeba dojeżdżać codziennie do pracy, dzieci muszą uczęszczać do szkoły, dobrze aby dostępne były również w pobliżu jakieś rozrywki.dom jednorodzinny
Napisał: Don Graham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektóre osoby nie przejmują się tym zupełnie, kupują działki bez głębszego zastanowienia gdzieś na odludziu, a później narzekają, że im się niewygodnie mieszka. Jeżeli działka już będzie kupiona, to kolejnym etapem będzie znalezienie planu budynku i pozałatwianie wszystkich formalności. Z tym niestety różnie bywa, bo czasami na wszystkie formalne sprawy będzie trzeba czekać nawet ponad rok. Wprawdzie bez przerwy są zamierzenia, żeby usprawnić wszystkie procedury, lecz przeważnie na obietnicach się kończy, a ludzie chcący wybudować mieszkania (projekty małych domów parterowych) jak czekali tak muszą dalej czekać. Podobne oczekiwanie często może się pojawić w następnym kroku inwestycji, czyli stawianiu budynku.

Na szczęście nie ma obecnie żadnych problemów z materiałami budowlanymi, bo składy budowlane są pełne pustaków, żwiru i drutów zbrojeniowych, ale już dobra firma budowlana z Wrocławia (Olszewscy s.c. - renomowana firma budowlana) może wymagać oczekiwania nawet przez pół roku. Można oczywiście wynająć kogoś zupełnie przypadkowego, lecz będzie przy tym spore ryzyko, że budynek nie zostanie odpowiednio postawiony. Zdecydowanie jednak lepszym wyjściem będzie poczekanie chwilę na ekipę, co do której się będzie pewnym, że wszystko będzie prawidłowo wykonane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:59
Tagi: dom, budynek, działki