Co to jest kasa fiskalna oraz dlaczego warto ją kupić, w przypadku, gdy jesteśmy właścicielami sklepu?

Każdy właściciel sklepu musi posiadać kasę fiskalną, którą wykorzystuje się do prowadzenia ewidencji, pozwalającej mu orientować się w stanie produktów w magazynach i na półkach. Dla Urzędów Skarbowych jest to zaś informacja o operacjach handlowych realizowanych przez daną osobę, z jakich później konkretny podatnik musi się dokładnie rozliczać. Z takich sprzętów zwolnieni są jedynie ludzie, jakich dochody nie przekraczają 20 tysięcy złotych w ciągu roku.
kasa fiskalna w sklepie
Poza sposobnością ciągłego nadzoru zgodności towaru, kasy fiskalne wąsosz umożliwiają druk paragonów, które należy dać klientom jako dowód ich zakupu. Z niniejszym paragonem mogą wymienić albo oddać artykuł, jaki okaże się wadliwy bądź z innych powodów nie będzie im pasować. W kasach tworzy się elektroniczna wersja paragonu, zatem sprzedawca nie jest zmuszony go już drukować dla siebie. Nie martwi się przy tym, że go zgubi bądź wyrzuci, ponieważ jest zapisany w pamięci urządzenia. Dobrze jest zaznaczyć, iż czytelność paragonów z czasem maleje i nawet po roku może się okazać, iż druk całkiem wyblakł. Kopie paragonów należy przechowywać przez 5 lat, zatem zapisując je na karcie pamięci jesteś pewny, że są bezpieczne i nie będą uszkodzone. Oprócz tego kasy fiskalne są dużo tańsze aniżeli drukarki fiskalne, a równie dobrze spisują się oraz realizują swoje zadanie. Mogą współpracować z innymi urządzeniami, na przykład z komputerem lub wagą elektroniczną, ale należy brać pod uwagę, że mogą równocześnie obsługiwać jedynie dwa sprzęty. Dlaczego? Mają dwa porty i więcej urządzeń nie da się do nich przyłączyć. Należy jeszcze dodać, że wyróżnia się kasy mobilne i stacjonarne. Atutem kas mobilnych jest możliwość ich transportowania w każde miejsce, co jest przydatne, jeśli musimy na przykład pojechać do klienta. Są łatwe w obsłudze oraz umożliwiają szybko wykonać wymagane czynności. Kasy stacjonarne natomiast przeznaczone są do sklepów albo innych działalności, gdzie nie ma potrzeby korzystania z nich na zewnątrz. Są większe, ale również nie sprawiają problemów w obsłudze.

Teraz już wiesz czym charakteryzują się oraz jakie są plusy kas fiskalnych. Wybierz model właściwy do swoich wymagań, a na pewno będziesz usatysfakcjonowany oraz nieraz skorzystasz z możliwości, które oferuje, choćby z elektronicznej kopii paragonów.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:38
Tagi: Druk, kasy, kasy fiskalne