Czym jest farba magnetyczna i jak ją wykorzystywać, aby mieć zachwycający wystrój wnętrza mieszkania?

Ściany pomalowane farbą magnetyczną to bez wątpienia hit wystroju od kilku lat. Zobacz więc, jak zastosować farby magnetyczne do wnętrz i przekonaj się, jak funkcjonują w wystroju ścian.
Farba magnetyczna, tuż obok farby tablicowej stała się hitem salonów, kuchni oraz łazienek.

Eksperci radzą jakie są zalety farby elewacyjne magnetycznej i jak ją zastosować, by pozyskać najbardziej zachwycający skutek. Farby do malowania to bogaty wybór. Jak je wykorzystywać? Używając farbę magnetyczną po raz pierwszy, możliwe jest bycie zdziwionym jej gęstą substancją, w wyniku której to równomierne nałożenie farby po materiale jest nieco utrudnione. Konieczne jest więc rozprowadzenie paru warstw farby, aby wzmocnić cechy magnetyczne tego przedmiotu, zobacz również . Co ważne, farba magnetyczna nie umożliwia takiego samego efektu jak kolorowana tablica, dlatego, że jej moc przyciągania jest dosyć słabsza. Do farby tablicowej zaleca się stosować mocne magnesy, a z kolei zawieszane na niej przedmioty powinny być lekkie. Mimo to wykorzystywanie farby daje dużo pociechy i jest coraz to popularniejszym pomysłem nie tylko w pomieszczeniach dziecięcych, ale również w przedpokojach i kuchniach, gdzie z satysfakcją wykorzystywana jest do wieszania ważnych informacji, zaproszeń, lub też przepisów itp.farba
Na podstawie: pixabay.com
Farba magnetyczna sprawia, że ściana uzyskuje właściwości w zgodzie z nawierzchnią lodówki – czyli przyciąga magnesy - (pozostałe wiadomości). Wykorzystując ją w domu, możliwe jest w łatwy sposób udekorować ściany zdjęciami, literami czy też dziełami plastycznymi pociech unikając przy tym wykorzystywania pinezek, kleju czy też innych urządzeń montażowych, które to psują i brudzą nawierzchnię. Sposób użycia nie jest problematyczny. Preparat można z powodzeniem wykorzystać na wszystkich nawierzchniach, które to można malować farbami akrylowymi, jak również nawierzchnie cementowe, murowane, struktury gipsowe a także gipsowo-kartonowe i tynki. Farbę magnetyczną trzeba dokładnie stosować na każdej nadającej się do pomalowania nawierzchni ściany oraz bez kłopotu malować inną farbą - sprawdź. Co istotne, doskonała nawierzchnia do malowania winna być czysta, wolna od kurzu a także jednolita. Jeśli z kolei malujemy na gołą ścianę trzeba na początku zastosować impregnat, a dopiero potem użyć farbę magnetyczną. Farbę magnetyczna nakładamy wałkiem malarskim z gąbki albo pędzlem. Nałożoną już farbę trzeba pozostawić na okres do czterech godzin do wyschnięcia. Magnetyczna farba pozwala wykreować nie tylko niebanalną, funkcjonalną powierzchnię użytkową, ale także niezwykle ciekawy efekt wystroju wnętrza w matowym wykończeniu.

Pomaga konsekwentnie zamienić praktycznie każdą powierzchnię oraz różnorodne elementy w oryginalny oraz nowoczesny sposób.

Produkt ten gwarantuje twardą, ścieralną nawierzchnię, która to pozwala na tworzenie notatek oraz przyczepianie magnesów. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu nie zapomnisz już więcej ważnych informacji i nigdzie się nie spóźnisz!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:46
Tagi: domu, części, elementy, farby