Co to jest centralny odkurzacz i jaki najlepiej wybrać model? O czym trzeba pamiętać przed jego zakupem?

Rzeczywiście znaczące powierzchnie potrzebują bardziej znacznego nakładu pracy w czasie sprzątania. Żeby robić to bardziej skutecznie, najbardziej korzystnie zainwestować w centralny odkurzacz.

profesjonalny odkurzacz
Napisał: Martin Abegglen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taki odkurzacz to skomplikowana instalacja, jaka jest złożona z dużej ilości komponentów. Mamy więc jednostkę centralną, jej zadaniem jest wytworzenie podciśnienia w instalacji. Istnieją rury PCV, które są rozprowadzane w całym domu, pojawiają się w kanałach wentylacyjnych, ścianach oraz podłodze. Kolejnym elementem są gniazda ssące. Zamontowuje się je na końcu rur w różnych miejscach w domu, zwłaszcza tam, gdzie istnieje konieczność podłączenia węża ssącego i odkurzenia powierzchni.

Mamy węża ssącego, jaki jest bardziej długi niż w zwykłych odkurzaczach, ma aż siedem-dziewięć metrów. Na końcu powinniśmy wspomnieć o dodatkach, przykładowo o automatycznej szufelce z otworem, która będzie odprowadzać kurz. Jak chodzi o koszt takiego odkurzacza to faktycznie należy przygotować się na duży wydatek. Odkurzacz do średniej wielkości domu to koszt min. tysiąc pięćset złotych złotych, lecz już bardziej zaawansowane kosztują 6-7 tyś. zł.. Jak wziąć pod uwagę fakt, iż odkurzacze centralne zamontowuje się dość często już na etapie budowy domy (cennik odkurzaczy centralnych), to tego rodzaju dodatkowy koszt nie jest już jakiś znaczący, szczególnie jak rozważy się korzyści, jakie przyniesie zamontowanie tego typu urządzenia. Odkurzacz centralny to same plusy, umożliwia on odprowadzanie kurzu oraz zanieczyszczeń na zewnątrz budynku, działa prawie bezgłośnie. Jak pragniemy dobrać najlepszy odkurzacz, to zwróćmy uwagę na maksymalną powierzchnię, którą może wysprzątać dany model.Zwracajmy także uwagę na ilość gniazd ssących czy moc ssącą i wydajność. Najbardziej profesjonalne centralne odkurzacze nie powinny być jakieś drogie, wystarczy, ażeby sprawdzały się we wnętrzu, które będą sprzątać - http://www.doman.com.pl/. Na pewno najbardziej korzystnie wybrać model z ekranem LCD czy regulacją w wężu ssącym. Dosyć przydatną, ale i problematyczną funkcją jest sprzątanie ma mokro. Jeżeli bowiem odkurzacz nie będzie podłączony do klimatyzacji, trzeba usuwać zanieczyszczenia samodzielnie. Jeżeli będziemy mieć to na uwadze, to możemy być pewni, iż centralny odkurzacz będzie dla nas bardzo przydatny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:25
Tagi: sprzątanie, kurz, zanieczyszczenia