Czy ekrany LED jako reklamy usług gwarantują lepsze docieranie do potencjalnych odbiorców?

Docieranie do jak najszerszego spektrum możliwych odbiorców przez wykorzystanie ekranów LED stało się patentem przed kilkoma laty. Ruchome reklamy na tablicach lub ekranach nie muszą jednak okazać się pewną i trafioną inwestycją - sukces kampanii marketingowej zależy od większej ilości zmiennych.

Celne jest przekonanie właścicieli, iż klient XXI wieku to człowiek otwarty, oczekujący nowoczesnych standardów, jednocześnie użytkowych i nieprzeszkadzających np. poprzez zbyt skomplikowaną funkcjonalność. Ekran LED jako rodzaj reklamy i dotarcia do klienta nie jest już dzisiaj innowacją, jakkolwiek cały czas szczyci się wysokim procentem przekonywania klientów.

ekrany LED
Napisał: Billie Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stwierdzenie, iż reklama świetlna którą emituje ekran LED mieszkania (łącze) też telebim jest innowacyjna i trafiająca do klienta, było trafne bardziej kilka lat temu. Znawcy zajmujący się marketingiem, szczególnie strony graficznej, ostrzegają wchodzących na rynek dyrektorów firm, że niewkalkulowanie pewnych spraw obraca się w inwestycję przepłaconą.Nie chodzi tutaj tylko o zainstalowanie ekranu, dzięki któremu reklama „zwróci” się przez zamówienia klientów, lecz po dłuższym niż zaplanowano czasie. Nie da się też określić tak zwanej efektywności reklam na ekranach, która zależy od kilku zmiennych. Wśród nich najważniejsze są kampania reklamowa i lokalizacja ekranu (ekran led). Na przykład LED-owy „pasek” o wysokości 20 centymetrów i długości dwóch metrów to koszt dla inwestora rzędu dwóch tysięcy złotych. Za tę samą kwotę mielibyśmy billboard lub (więcej w temacie) tablicę ogłoszeniową o wiele większych rozmiarach, o ilości ulotek dawanych w centrach miast nie wspominając.

Dioda led niebieska
Napisał: unbekannt270
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy upewnianiu się w trakcie kupowania ekranu można skorzystać z porad fachowców od reklamy czy tych inwestorów, którzy zdążyli doświadczyć kupna i spłacania się inwestycji z ekranu. Wymiana poglądów i nowinek technicznych to jedna strona medalu, w przypadku lokowania ekranów na gruntach lub ścianach obcych budynków wymogiem jest posiadanie stosownej zgody albo spisanie zgłoszenia. Pozostają też aspekty czysto pieniężne, w przypadku trafionej lokalizacji lepiej zastanowić się nad kupnem droższego ekranu, jak więcej szczegółów. Ważne by parametry gwarantowały jakość. Migające światła i częste usterki będą odebrane jako antyreklama.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:36
Tagi: reklama, klient, Forma, doświadczenie