Co korzystnie wiedzieć o technologii LED? Jakie posiada walory i od czego zależna jest jej niezwykła trwałość

Im dłuższą chwilę źródło światła jest w użyciu, tym więcej oferuje korzyści finansowych i ekologicznych. Pomimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego podczas eksploatacji, LED są w stanie pozostać w użyciu dłuższy czas niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka
Napisał: mattwalker69
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak prezentują się czynniki które wpływ na niezawodność oraz trwałość pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez problemu przekroczyć 50 000 godzin. W porównaniu z pozostałymi źródłami światła LED bardzo rzadko ulegają zepsuciu. Jedynym minusem jest niezbyt znaczna redukcja strumienia świetlnego podczas >> odwiedź stronę okresu eksploatacji. LED tak naprawdę nie potrzebuje konserwacji przez cały okres pracy. Opisane niżej czynniki które wpływają na pojedynczą LED są w stanie także wpływać na cały moduł LED.

Emisji światła towarzyszy wydzielanie ciepła, które ma wpływ na trwałość i strumień świetlny LED. Dotyczy to zarówno pojedynczych LED, ale również całych modułów czy led rgb. Z tego powodu niezbędne jest, aby rozproszyć ciepło przez optymalny sposób instalacji lub odpowiednie radiatory. Najistotniejsza zasada mówi: im mniejsza temperatura, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny pojawiania się naprężeń mechanicznych mogą być różne. Mogą one nastąpić podczas >>> szczegóły - kliknij > www.domymax.pl procesu produkcji, montażu lub sprzedaży LED, a jednocześnie podczas używania niektórych materiałów, w których pod wpływem sporych wahań temperatury tworzą się silne naprężenia. Jeśli LED są wystawione na oddziaływanie takich sił, może to niezbyt dobrze odbić się na ich trwałości, a nawet doprowadzić do całkowitego zniszczenia. Sprawdź.panel oświetleniowy
Napisał: lungstruck
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda żarówka LED oraz każdy moduł LED może zadziałać w konkretnym zakresie natężenia prądu. Im bardziej niskie jest natężenie, tym mniejsza ilość energii zostaje uwolnione i tym bardziej niska jest emisja ciepła, co ma bezpośredni wpływ na trwałość LED. Kształt oraz konstrukcja obudowy LED odgrywa ważną rolę w procesie starzenia się różnorodnych komponentów pod wpływem światła emitowanego przez chip. W wielu sytuacjach wbudowany odbłyśnik starzeje szybciej przez kilkaset pierwszych godzin działania w wyniku działania wysokiego natężenia oświetlenia oraz luminancji światła które jest emitowane przez chip. To oznacza, iż żarówki LED są rewelacyjne i warto w nie inwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnych wadach, jakie jednakże można minimalizować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:40:52
Tagi: oświetlenie, materiały, technologia, światło, prąd