Samochód da się ulepszać na dużo sposobów

W skład ulepszenia wchodzą częśći ozdobne czyli naklejki, wysokiej klasy olakierowanie różnych elementów jak i zmiana oryginalnych elementów na lepszej jakości oraz mechaniczne czy elektroniczne ulepszenia silnika.


Każdy entuzjasta tuningu marzy aby jego pojazd osiągał jak najlepsze osiągi bez znaczenia cenę jaką przyjdzie mu zapłacić za usprawnienie ukochanego samochodu.


bmw e36 tuning
Napisał: photobeppus
Na podstawie: http://www.flickr.com


Rozpoczynając modyfikacje auta należy skoncentrować się na częściach które realnie poprawią osiągi auta a nie specjalnie zmodyfikują prezencje, to już jedynie zmiana kosmetyczna służąca do pokazania się lub wyróżnienia się na tle innych. Części które wpływają na zmianę prowadzenia samochodu to np. zamontowanie klocków hamulcowych innych niż oryginalne które sprawią że odległość hamowania zmniejszy się i zwiększy to komfort prowadzenia. Kupienie dobrej jakości ogumienia pozwoli na większą przyczepność samochodu. Należy też zwiększyć opływowość danego samochodu montując w nim spoiler czy mocniej aerodynamiczne części takie jak zderzaki i progi.

Poczekaj sekundę! Zaintrygował Cię wpis? Masz ochotę na następne istotne informacje? To miłe. Wejdź w podany link i przenieś się do witryny z newsami na omawiany temat.

Gdy do silnika wmontujemy turbosprężarkę pojazd będzie się lepiej przyśpieszał co korzystnie poprawi dynamikę jazdy, sprawdź . Pojazd można również modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?


Jest to zamontowanie chipa który zmieni prace urządzenia sterującego motorem – ECU. Ma je każdy samochód. Ecu jest to aparat odpowiadający za pracę silnika we wszystkich warunkach szybkości i obciążenia - idź tutaj.

W tym tekście odnajdziesz zajmujące informacje, lecz odszukaj ponadto pozostałe teksty na ten temat. Na pewno będą interesujące.

ECU posiada wiedze o tym, jak sterować benzyną i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych okolicznościach.
Parametry wpisane do ECU są ustawione, aby trwałość samochodu była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik osiągał największą moc i moment obrotowy oraz spalał najmniej paliwa. Dobrze wiec rozważyć czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na komfort jazdy auta

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:41:56
Tagi: komputer, BMW, elementy, pojazd