Wybieramy aparat fotograficzny

Wiele osób nabywając aparat cyfrowy dla siebie lub kogoś bliskiego naprowadza się promocją albo często bezpodstawnymi argumentami. Przykładowo selekcjonujemy trudną w obsłudze lustrzankę, ponieważ kumpel deklaruje, że to najlepszy aparat.


Internet
Napisał: Motorola
Na podstawie: Motorola
W sklepach jest wiele typów aparatów cyfrowych różniących się możliwościami. A może wystarczy nam smartfon? Chociaż nasz dobór determinuje budżet, który możemy określić na sprzęt fotograficzny, warto brać pod uwagę przede wszystkim zastosowanie aparatu, a w dalszej kolejności przydatne nam przeznaczenia i wyposażenie cyfrówek. Z reguły pierwszym wyznacznikiem doboru aparatu będzie jego cena. Zazwyczaj musimy zmieścić się we wskazanym pułapie cenowym, a to formułuje zakres możliwości - skocz na Wybór nie jest prosty, bo możemy kupić aparat fotograficzny zarówno za 300, jak też 3000 złotych, a nawet za o wiele więcej. Najczęściej sprawdza się stara reguła - im droższy rynsztunek, tym lepsze możliwości a także jakość. Chociaż rzecz jasna może trafić się niedroga perła. W trakcie wyboru warto brać pod uwagę starsze (na przykład ubiegłoroczne) aparaty - mogą naprawdę niezwykle stanieć w stosunku do pierwotnej ceny. Można też poszukiwać stosownego sprzętu wśród użytkowanych cyfrówek. Nabycie samego aparatu to często dopiero początek kosztów. Zależnie od typu aparatu na jaki postawimy, musimy jeszcze nabyć nieodzowne akcesoria, takie jak właściwa karta pamięci bądź pokrowiec. W razie lustrzanek i bezlusterkowców także obiektyw sigma 10-20 i opcjonalnie zewnętrzne błyskowe lampy - ciąg dalszy wątku.


Zastanówmy się nad zastosowaniem aparatu. W jakich okolicznościach będzie przeważnie wykorzystywany.


I kto ma go użytkować: profesjonalny użytkownik czy też laik, który może mieć kłopoty ze zrozumieniem zależności między daną funkcją a osiąganym wynikiem. Dla laika najlepszym doborem może być prosty kompakt, pełen automatycznych funkcji korygujących walory obrazu jak też upraszczających pstrykanie. Do lustrzanki powinieneś dobrać dobry obiektyw, na przykład sigma 17-70.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 08:42:01
Tagi: lampy, jakość, budżet