Silniki do bram – 10 najczęstszych problemów w czasie zainstalowania siłowników liniowych

W dzisiejszych czasach coraz częściej zauważamy wiele domów, które obok swojego placu czy też ogródka mają bramy wjazdowe kierowane pilotem. Posiadają one założone w sobie siłowniki liniowe, zwykle elektryczne. Podczas ich montowania często jednak dopuszczamy się problemów, które zdarzać się nie powinny. O czym powinniśmy wobec tego pamiętać?

brama przesuwna

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym aspektem, o którym nie dobrze jest zapominać w ciągu montażu produktów, jakimi są siłowniki liniowe to weryfikacja sprawności urządzenia. Każda bramka, która ma być otwierana automatycznie powinna działać prawidłowo przy manualnym otwieraniu. Zautomatyzowanie otwierania nie zlikwiduje problemów nieprawidłowo zamontowanej bramy – pokaż szczegóły – . Następnym aspektem, którego powinniśmy się wystrzegać jest montowanie bramy na powierzchniach pochylonych. Należy unikać korzystania bram na wyżynach, miejscach nie równych, biegnących ku górze itp. To tylko spowoduje utrudnienie montażu, przez co będzie niezbędny dodatkowy sprzęt i osłabi pracę automatyki.

Nie ulega wątpliwości, iż jest to możliwe do wykonania w ramach zdrowego rozsądku, lecz lepiej unikać tego typu rozwiązań. Upewnij się również, czy wybrany zestaw jest odpowiedni do Twojej bramy zgodnie ze specyfikacjami przekazanymi przez producenta. (moduły liniowe) Złe dobranie może skutkować w przyszłości niezaakceptowaniem gwarancji, a w efekcie niepotrzebnej straty funduszy. Każdy siłownik wykonujący pracę na zewnątrz potrzebuje odpowiedniej klasy szczelności. Warunki pogodowe w Polsce nie wybaczają błędów wiążących się ze zbyt niską szczelnością. Na rynku występują również podziemne siłowniki.w ofercie płaskowniki stalowe wymiary płaskowniki stalowe wymiaryW tym przypadku trzeba się upewnić co do stosownej wilgotności gruntu.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia do sterowania automatycznego bramą, inaczej siłowniki liniowe, winny być zamontowane przez kompetentnego montera. Może to powodować trochę większe koszty aczkolwiek w takiej sytuacji osoba ta doradza nam wypróbowane automaty (np. tutaj: ). Dodatkowo jest w pełni odpowiedzialna za instalację i ponosi pewne ryzyko uznane przez prawo. Czasami jesteśmy wabieni niższą ceną i zakupieniem samemu zestawu do bramy od firm nieprzetestowanych, a co za tym następuje cała odpowiedzialność pada na nas.

, , , ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Planujesz zakupić mieszkanie? Wybierz wiarygodnego dewelopera!

Coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego mieszkania. Podjęcie decyzji o kupnie swojego M to w każdym przypadku decyzja na lata. Najczęściej związana jest ona z koniecznością zaciągnięcia niemałego kredytu, który spłacany może być nawet przez czterdzieści lat.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.