Sfera inwestycji budowlanych w Polsce
W Polsce istnieje kilka miast, będących typowymi ośrodkami studenckimi – np. Warszawa czy Kraków, gdzie ceny mieszkań wzrastają w zależności od sezonu oraz ilości osób rozpoczynających lub kontynuujących studia.

W październiku widoczny jest wzrost cen niewielkich mieszkań. Największe sumy za wynajem trzeba zapłacić w Warszawie, to właśnie tam ceny mieszkań osiągają najwyższe stawki. Jeśli chcemy natomiast kupić mieszkanie, to za metr kwadratowy trzeba tam średnio zapłacić 7766 zł. Najtańsze mieszkania znajdziemy w Szczecinie, gdzie metr kwadratowy kosztuje średnio 4684 zł. W wyniku rosnącej gęstości zaludnienia, współczesnym trendem jest budowanie całych osiedli mieszkalnych, które nie są tylko miejscem zamieszkania. Budowane są ogromne kompleksy, które świadczą szeroki wachlarz usług – od sklepów wielobranżowych po fryzjera czy przedszkole.
We współczesnych czasach również deweloperzy we Wrocławiu () mają szerokie pole do popisu.
Wejdź na zamieszczony poniżej (http://www.maragency.pl/kategoria/zbiorniki-podziemne/28) odnośnik prowadzący do innego tego rodzaju studium – ono bez dwóch zdań również okaże się dla Ciebie ekscytujące!
Wynika to głownie z nieustannie rosnącej popularności Wrocławia jako miasta przyjaznego studentom. Coraz więcej osób wybiera wrocławskie uniwersytety, a później zafascynowani pięknem tego miasta częstokroć decydują się na zamieszkanie tam na stałe.
Ogólnie rzecz ujmując Polska jest państwem które ciągle się rozwija, w którym rokrocznie wzrasta ilość inwestycji związanych z nieruchomościami. Szczególnie prężnie rozwijają się duże ośrodki miejskie jak przykładowo Kraków, Warszawa czy Wrocław. Terytoria miast nieustannie rozrastają się o sąsiadujące z nimi obszary, które przejawiają największy potencjał dla deweloperów. W ten sposób powstają ogromne kompleksy podmiejskich osiedli, możliwych do zasiedlenia przez młodych ludzi.