Dzięki pieniądzom unijnym i środkom krajowym ojczyste przedszkola, i nie tylko one, mogą liczyć na pomoc przy budowie placów zabaw dla maluchów

Place zabaw należą do tzw. miejsc użyteczności publicznej, a to jest jednoznaczne z tym, że każdy obywatel może bezpłatnie z nich korzystać. Oczywiście osoba dorosła z takiego placu korzystać na pewno nie będzie, lecz dzieciak, czyli syn lub córka, jak najbardziej. Pieniądze unijne znacznie zmieniły pejzaż polskich miast i przysiółków.

place zabaw

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
Niegdyś uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej czas wolny od edukacji spędzali gdzie popadnie, a opiekunowie prawni nie zawsze byli w stanie sensownie zorganizować popołudnie. Teraz sytuacja całkowicie się zmieniła. We wznoszeniu placów swój wkład mają także jednostki samorządu terytorialnego. W ten sposób wydane fundusze są dobrą inwestycją na przyszłość. W końcu place zabaw nie służą przez rok, ale dzieciaki mogą z nich korzystać przez lata.

W trakcie ich użytkowania trzeba regularnie sprawdzać stan zamontowanych tam sprzętów, czyli karuzel czy bujaków. Jeśli wydarzyłby się wypadek, to osoba odpowiadająca za bezpieczeństwo wpadłaby w niemałe kłopoty. Z tego powodu okresowe kontrole techniczne nie mogą zostać zlekceważone. toalety przenośne placu zabaw (budowa dziecięcego placu rozrywki) rusza zazwyczaj po wybraniu wykonawcy, którego wyłania się w drodze konkursu. Wygrywa ten, kto zaoferuje najniższą należność za wykonaną usługę. Taka oszczędność jednak nie w każdym wypadku się zdaje egzamin. Znacznie zaniżona suma z pewnością powinna wzbudzić zastanowienie urzędników odpowiedzialnych za wykonanie założonego planu.

plac zabaw dla dzieci

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem taka propozycja jest odrzucana już na początku. A jeśli wszystkie kryteria zostały spełnione, to najwyższa pora, żeby wbić szuflę w ziemię i rozpocząć budowę na dobre. Budowa placu zabaw powinna być przeprowadzona pod odpowiednim nadzorem. Już sam wybór miejsca nie może być sprawą przypadku. Z pewnością nie może to być teren położony w pobliżu sieci wysokiego napięcia ani też ruchliwych tras. Sam plac zabaw musi być ogrodzony, aby nie wchodziły tam zwierzęta. Przy bramie wejściowej ma zawisnąć tabliczka informacyjna, która formułuje zasady korzystania ze urządzeń znajdujących się we wnętrzu. Szczególnie ważny staje się nadzór rodziców, bo zwłaszcza małe dzieci nie mogą na własną rękę przebywać na placu. Nadmierna samodzielność może okazać się tragiczna w skutkach, a rodzice poniosą konsekwencje, jakie niesie ze sobą kompletny brak zdrowego rozsądku.

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.