Tensometry – w jakich celach są stosowane i na jakich zasadach działają

Tensometry są częściami wielu urządzeń, nie tylko wag, lecz również różnego rodzaju sprzętów służących do pomiaru naprężeń lub pomiarów wagowych. Ich funkcją jest pomiar drgań, a dzięki swoim niedużym gabarytom znakomicie pełnią swoją rolę.
Gdzie jeszcze mogą być spotykane?

W układach automatyki, jakie muszą wykonać pomiary wagowe, np. w zbiornikach mieszalniczych, by zgadzała się ilość składników lub na platformach najazdowych, ponieważ nie może okazać się, iż ciężar jest za duży i przez to miały miejsce uszkodzenia. Jest wiele rodzajów tensometrów, jakie dobiera się podług potrzeb danego sprzętu oraz wymagań pomiarowych w firmach takich jak komes.pl. Do nadzwyczaj często kupowanych tensometrów zaliczają się tensometry oporowe.

Dlaczego? W pierwszej kolejności z tego powodu, że mają dużą czułość oraz można dzięki temu uzyskać niezrównanie szczegółowe wyniki, a

deformacje

Autor: Mike Beauregard
Źródło: http://www.flickr.com

do tego są odporne na drgania i mają niewielkie gabaryty, przez co można je zastosować w każdych warunkach. Na temat tensometrów przeczytasz też na stronie źródła artykułu .

Trzeba oprócz tego dodać, że są odporne również na inne zakłócenia wywołane ciężkimi warunkami pracy, m.in. wysoką temp. czy ciśnieniem, dlatego z pewnością będziesz usatysfakcjonowany z ich pracy.

Nie czekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj również sterowanie radiowe inne treści na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

pomiary drgań

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega działanie tensometrów oporowych? Ich funkcjonowanie jest uzależnione od typu tensometru, np. w przypadku tensometru oporowego cała jego praca opiera się na przymiotach fizycznych, jakie posiada drut metalowy. Ważne są też zastosowane technologie oraz tworzywa, z jakich są zbudowane, wpływające w znacznej mierze na precyzyjność wykonywanych pomiarów. Poza samymi urządzeniami istotną rolę odgrywa oprogramowanie używane do wizualizacji pomiarów lub archiwizacji informacji, by móc zapoznać się z wynikami w każdym momencie, gdy będą nam potrzebne. Dzięki programom można także właściwie skonfigurować współdziałające z tensometrami systemy, aby uzyskać pożądane pomiary i móc wykorzystać je w dalszych działaniach w określonym zakładzie.

Jeżeli wobec tego jesteś zainteresowany pomiarami drgań, musisz wykorzystać przedstawione powyżej narzędzie. Skorzystaj ze wsparcia fachowców, gdy nie masz pewności co do wyboru produktu, a wszystko będzie działać, jak trzeba. Wybieraj asortyment renomowanych firm, zapewniających wysoką jakość produktów i pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek kłopotów.

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.