Tensometry – w jakich celach są stosowane i na jakich zasadach działają
Gdzie jeszcze mogą być spotykane?
Dlaczego? W pierwszej kolejności z tego powodu, że mają dużą czułość oraz można dzięki temu uzyskać niezrównanie szczegółowe wyniki, a

do tego są odporne na drgania i mają niewielkie gabaryty, przez co można je zastosować w każdych warunkach. Na temat tensometrów przeczytasz też na stronie źródła artykułu .
Trzeba oprócz tego dodać, że są odporne również na inne zakłócenia wywołane ciężkimi warunkami pracy, m.in. wysoką temp. czy ciśnieniem, dlatego z pewnością będziesz usatysfakcjonowany z ich pracy.
Nie czekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj również sterowanie radiowe inne treści na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Na czym polega działanie tensometrów oporowych? Ich funkcjonowanie jest uzależnione od typu tensometru, np. w przypadku tensometru oporowego cała jego praca opiera się na przymiotach fizycznych, jakie posiada drut metalowy. Ważne są też zastosowane technologie oraz tworzywa, z jakich są zbudowane, wpływające w znacznej mierze na precyzyjność wykonywanych pomiarów. Poza samymi urządzeniami istotną rolę odgrywa oprogramowanie używane do wizualizacji pomiarów lub archiwizacji informacji, by móc zapoznać się z wynikami w każdym momencie, gdy będą nam potrzebne. Dzięki programom można także właściwie skonfigurować współdziałające z tensometrami systemy, aby uzyskać pożądane pomiary i móc wykorzystać je w dalszych działaniach w określonym zakładzie.