Szkło w jadalni jako interesujący oraz nietypowy sposób na aranżację wnętrza

Wykorzystanie szklanych elementów w kuchni nie powinno ograniczać się na talerzach czy też szklankach. Taki materiał oferuje przecież znacznie większe możliwości. Dzięki zastosowaniu np. szklanego sufitu czy szklanej ściany, przynosi zupełnie inny, atrakcyjny i bardzo stylowy rezultat.
Wykonane ze szkła elementy naścienne zazwyczaj są montowane nieco nad blatem.

Łazienka, wanna Easy

Autor: Roca
Źródło: Roca
Szkło do dekoracji ścian w kuchni posiada zazwyczaj grubość w zakresie 4-10 milimetrów. Poza tym w sprzedaży dostępne są specjalne szklane panele ścienne. One także mogłyby być instalowane bezpośrednio na powierzchnię ścian. Tego typu wykorzystanie takiego materiału w kuchni, jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie w wypadku jadalni połączonej z pokojem dziennym. Nadaje się do tego typu otwartej kuchni również z tego powodu, że jest materiałem trochę w większym stopniu neutralnym niż standardowe płytki. Ponadto powierzchnie wykonane ze szkła można łatwiej dostosować do aranżacji kuchni. Przezroczyste szkło to interesujące rozwiązanie w wypadku, gdy ściany są wykonane z czerwonej cegły. Z kolei to matowe przynosi interesujący rezultat wykończenia, który znakomicie nadaje się w przypadku wielu aranżacji tego pomieszczenia. Osobom o dość indywidualnym podejściu do sprawy prezentacji sztuki, można by natomiast polecić szkło z zaproponowanym indywidualnie nadrukiem.
Cena szkła zależy m.in.

Aby znaleźć nadzwyczajne treści w sieci, to na początku kliknij w link znajdujący się tu i przejdź dalej (https://geo-synt.pl/wiercenie-w-betonie-i-zelbecie/) – zapewne nie będziesz żałować.

od jego konkretnego typu czy też wytrzymałości. Najdroższe jest to, które jest odporne na poplamienie, zarysowania czy odpryski, czyli szkło hartowane. Jego cena to ok. 200 zł za 1m2. Należy jednak posiadać na uwadze to, że po takiej obróbce szkła nie należy ciąć, więc wszelkie np. otwory należy zrobić przed hartowaniem.

Znacznie tańsze jest inne wytrzymałe na różnorodnego rodzaju czynniki zewnętrzne, czyli szkło zbrojone. Jego cena to ok. 50 zł/m2. Mogłoby ono służyć do wykonania m.in. regałów z przesuwnymi drzwiczkami.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.