Wybór odpowiedniego krzesła do pracy przy biurku jest naturalny, aby nie dokuczały nam za jakiś czas bóle kręgosłupa

Trudno współcześnie wyobrazić sobie, by przy komputerze dało się pracować na byle jakim krześle.
Dobre krzesło do pracy to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, ile mamy lat — ważne, żeby stale troszczyć się o swój kręgosłup. Nasz organizm będzie zdrowy i dzięki temu ustrzeżemy się przed częstymi wizytami u rehabilitanta albo lekarza. W obecnych czasach normą są już krzesła obrotowe. Muszą one mieć sylikonowe lub kauczukowe kółka, które nie powinny niszczyć paneli. To jednakże dopiero początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które trzeba kupować, z pewnością muszą mieć wysoki zagłówek, byśmy byli w stanie oprzeć na nim raz na jakiś czas głowę. To bardzo istotne, aby dać szyi i głowie szansę chociażby kilkuminutowego wypoczynku. Możemy wówczas przymknąć oczy oraz zrobić serię ćwiczeń, żeby rozluźnić górną część ciała. Następną istotną kwestią będzie obecność podłokietników. To też w dużej mierze ma wpływ na nasz kręgosłup — w tym wypadku na odcinek piersiowy. Równie ważne wydaje się być to, aby dało się regulować kąt nachylenia oparcia oraz wysokość naszego krzesła. Jeśli okaże się, że po ustawieniu wszystkiego wiszą nam nogi, to będzie trzeba dokupić jeszcze podnóżek. Na szczęście nie będzie to jednak zbyt duży wydatek.

Zdając sobie sprawę z tego, że krzesła do biurka nie kupujemy zbyt często, to powinniśmy przeznaczyć na to więcej pieniędzy. Inwestycja z pewnością się opłaci. Dostrzeżemy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już bolał.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.