Kominek w pokoju dziennym – czy warto?

O umieszczeniu kominka powinniśmy rozmyślać już w trakcie projektowania domku. Jego lokalizacja będzie zależeć przede wszystkim od roli, jaką ma spełniać.
Jeśli ma ogrzać budynek, musimy ponadto uplanować miejsce na drewno oraz dobrą dostępność.

Gdy zaś stanowić ma element dekoracyjny, zagadnienia praktyczne nie są tak istotne. Możemy wybierać spośród kominków otwartych a także z wkładem kominkowym. Palenisko warto wkomponować w tzw. zabudowę, wtedy musi być niewielkich wielkości, możemy go także ulokować w centralnym punkcie pokoju dziennego, ażeby przykuwał spojrzenia, bądź ulokować na ściance działowej pomiędzy pokojem stołowym a salonem. Wtenczas należy zatroszczyć się, by jego obudowa była wyższa, natomiast materiał wykonania jak najlepszej jakości. W razie narożnej odmiany kominka czy też kominkowym wkładzie z wielką szybą musimy zwracać uwagę na jego średnicę. Zbyt niewielka skutkować może dostaniem się spalin do pomieszczenia a także zatruciem czadem. Kominek ów powinna zainstalować profesjonalna firma, która zastosuje niezbędne zabezpieczenia takie jak na przykład sznury termoizolacyjne.
Ocieplenie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Kominek spełnia także estetyczną funkcję. Montuje się go także dla rozkoszy spoglądania w płomień. Możemy naokoło niego postawić wypoczynkowe meble oraz stworzyć sferę wypoczynku. Rozpalony płomień z pewnością przyda wnętrzu przytulności. Kominek winien zawsze znaleźć się w dość znacznej odległości od sofy, w przeciwnym wypadku ciepło wpłynąć może na odcień a także fakturę mebla.

Kominek możesz uruchomić, podczas gdy instalacja centralnego ogrzewania jeszcze nie pracuje, dla przykładu w sierpniowe chłodne wieczory. Grzanie kominkowe będzie niezależne od dostaw energii, zaś jego użytkowanie tanie.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.