Jeżeli mamy plan, by silnie zaingerować w umiejscowienie ścian w naszym mieszkaniu, to będziemy musieli zasięgnąć pomocy fachowców

Mury zwykle utrzymują konstrukcję budynku oraz dach. Nie możemy w dowolny sposób je burzyć i stawiać.
Jeżeli kupiliśmy nowe mieszkanie wprost od dewelopera, to na pewno będziemy mogli budować ścianki działowe tam, gdzie sobie to zaplanujemy.

ściany

Źródło: http://dimlab.pl/
Nowoczesne budownictwo stawia teraz na żelbetonowe konstrukcje i wtedy wewnątrz mieszkania z reguły nie ma żadnej ściany nośnej. To duży plus. Jednak jeżeli mowa o wiekowych kamienicach, to tu sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tam każda ze ścian może w jakimś stopniu dźwigać na sobie strop albo dach. Dodatkowy problem jest taki, że raczej nie wyszukamy planu budowlanego owej kamienicy. Kiedyś przecież nikt tego nie wykonywał. Zatem, jeżeli chcemy usunąć jakąkolwiek ze ścian, to należy wezwać specjalistów, którzy stwierdzą, czy jest to w ogóle możliwe. Może na jej miejsce będziemy mogli postawić po prostu filar łukowy, który będzie podtrzymywał strop. Jednakże na takiego typu ingerencje musi dać zgodę inspektorat budowlany z odpowiedniego urzędu. Jego decyzja będzie wiążąca. Dużo prościej będzie z drugiej strony postawić po prostu ściankę działową. Możemy zrobić to z popularnego regipsu.

Niektórzy jednakże wolą kupić drewno lub cegłę, gdyż są to szlachetniejsze rozwiązania i znacznie bardziej naturalne. Oba materiały po prostu oddychają. Na ścianie z cegły będziemy mogli też zawiesić dosyć ciężkie szafki. Na regipsowych nie wolno tego próbować.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.