Energia słoneczna jako lek na awarie prądu

Konwencjonalne systemy generowania energii elektrycznej zyskuje na popularności. Źródłem takiej sytuacji jest na pewno drożejąca energia wytwarzana ze spalania naszego, polskiego węgla kamiennego, jaki jest na wyczerpaniu.

odzwierciedlenie - sport

Autor: Rober Xtreet
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że najpłytsze pokłady węgla znajdują dzisiaj na głębokości bagatela kilometra poniżej powierzchni terenu, dlatego jest trzykrotnie droższy niźli jeszcze dekadę temu.
kolektory fotowoltaiczne

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Alternatywne systemy otrzymywania energii totalnie nie są czymś nowym.spójrz na serwis – czytaj w serwisie -Na początku człowiek stworzył koło młyńskie napędzane strumieniem, następnie wiatrak, tam gdzie nie było dostępu do strumienia. W wiekach osiemnastym i dziewiętnastym każdy mieszkaniec amerykańskiej prerii posiadał prywatny wiatrak. Nawet do naszych czasów, w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej kowboje mają wiatraki. Zaś najnowszym odkryciem są systemy fotowoltaiczne, które kradną energię Słońcu. W tym artykule doradzimy jak najlepiej wykorzystać energię słoneczną. Kolektory fotowoltaiczne nie są złożonymi maszynamiwięcej o nich przeczytacie na stronie . Pracują one w podobny sposób jak zielone części roślin, to jest przemieniają energię cieplną w energię elektryczną, natomiast w przypadku roślin w ATP. Rośliny są rozumnymi stworzeniami, gdyż, iż zawsze patrzą w stronę gdzie pada najwięcej promieni słonecznych. Kolektor, bez znaczenia czy jest o pięcio lub sześćdziesięcio watowy, musi być jak najefektywniej wystawiony na działanie Słońca. Najlepszym punktem jest oczywiście dach, gdyż jest naświetlany niemalże przez cały okres roku i jest zazwyczaj najwyżej leżącym punktem. W ciepłej połowie roku nagromadzona energia cieplna winna starczyć do spełnienia wymagań całej rodziny, zaś w zimnej połowie roku winniśmy być w stanie ograniczyć koszt rachunków za ogrzewanie domu o jakieś trzydzieści do nawet czterdziestu %.

Systemy fotowoltaiczne składają się z kolektorów oraz dopiętych do nich przetworników energii słonecznej na elektryczną, kolejno łączą się z naszą siecią domowąo której wiele informacji znajdziecie na stronie .
Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słonecznej jest niestety wciąż bardzo drogie, ale jeśli planujesz mieszkać jeszcze przez następne dwadzieścia do trzydziestu lat w tym samym miejscu, zakup się zwróci.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.