Jakiego rodzaju zyski wynikają z wykorzystania listw wykończeniowych?

Cokoły i listwy maskujące muszą maskować szpary dylatacyjne podłóg i stanowią bardzo ważny detal wszystkich wnętrz. Decyzja, jakie listwy należy wybrać nie jest prosta, przede wszystkim w takiej sytuacji, kiedy chcemy połączyć za ich pośrednictwem wiele materiałów o dosyć zróżnicowanej kolorystyce.
Styk ściany z podłogą to bardzo widoczne miejsce, które zawsze wymaga starannego i eleganckiego wykończenia.

Zazwyczaj montujemy w tym miejscu listwy listwy producent wykończeniowe, ponieważ doskonale spełniają cały zestaw zadań. Po pierwsze znakomicie ukrywają szczeliny dylatacyjne, której zadaniem jest zabezpieczać posadzki przed wybrzuszeniem się ze względu na zmiany wilgotności. Powinien być także utrzymany odstęp o szerokości od kilku do kilkunastu milimetrów, który amortyzuje ruchy wywołane rozszerzaniem się i kurczeniem się wyprodukowanych z drewna desek. Wybierając listwy wykończeniowe do drzwi należy pamiętać o tym, że jej grubość musi być wystarczająca do zakrycia takiej szczeliny. Po drugie tego typu listwy ochraniają Mury przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami, co jest bardzo istotne dla estetyki pomieszczeń. Myjąc mopem posadzki, łatwo jest zostawić na ścianach brzydkie ślady.

drzwi wewnętrzne

Autor: Andy Mudrak
Źródło: http://www.flickr.com
Listwy wykończeniowe są o wiele bardziej wytrzymałe na wilgoć niż tynk albo farba, dlatego też będą stanowić bardzo praktyczne wykończenie krawędzi posadzki. Żeby prawidłowo wywiązywały się ze swego zadania, takie listwy powinny być albo wystarczająco szerokie, lub w odpowiedni sposób duże. Po trzecie, tego typu listwy umożliwiają układanie kabli.

Jest to znakomity sposób na uniknięcie różnych przedłużaczy czy kłębów przewodów, jeżeli dopiero jesteśmy podczas aranżowania mieszkania oraz okazało się, że nie wszystkie kontakty były usytuowane w sposób najbardziej optymalny.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.