Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem każdego mężczyzny jest spłodzić syna, zasadzić drzewo i postawić własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie nastręczają dużych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wielu ludzi nie decyduje się nigdy na takie rozwiązanie, wybierając znacznie spokojniejsze życie na mniejszej powierzchni mieszkania w jakimś bloku.

Kravento Basso i płyty Sheridan

Autor: Libet
Źródło: Libet

Dawniej własne cztery kąty stawiało się przeważnie swoimi siłami, korzystając z pomocy wujków, rodziny i przyjaciół oraz zatrudniając tanich pracowników w postaci okolicznych sąsiadów. Takie budowy ciągnęły się długimi latami, bywało, że koniec budowy następował dopiero w drugim pokoleniu. Sytuacja taka miała miejsce z powodu trudnej dostępności wszystkich koniecznych materiałów do budowy oraz finansowaniu wszystkiego z własnych oszczędności, a te należało na bieżąco składać.

Nie zwlekaj! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj również star 2.0 kolejne treści na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Dzisiaj konieczną kwotę pożycza nam bank, a budowa domów zaczęła być usługą wyspecjalizowanych firm. Przy takich warunkach jest zrozumiałe, że wiele domów powstaje w ciągu niespełna jednego sezonu.

W teorii to wspaniałe możliwości, należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Na początku, nie każdy dostanie kredyt w banku, a inwestowanie z własnej kieszeni zająć może kilkadziesiąt lat. Przez ten czas inflacja zapewne zje połowę takich oszczędności i dom nadal pozostanie tylko w sferze marzeń. Poza tym, paradoksalnie, budowa domów nie jest obecnie stawianiem szarych, jednakowych sześciennych brył z paroma oknami. Nie wystarczy więc, jak to dawniej było, zobaczyć jak się stawiał wujek i sąsiedzi i zrobić dokładnie tak samo z pomocą zaprzyjaźnionego majstra. Czytaj więcej: .

domy aktywne

Autor: VELUX Polska
Źródło: VELUX Polska

Różnorodność materiałów i techniczne możliwości spowodowały, że obecnie domy mają bardzo różne okna, fantazyjnie umieszczone balkony i tarasy. Pomieszczenia również są rozmieszczane zgoła inaczej niż kilka dekad temu. Do wyboru jest tysiące projektów gotowych, a dla bardziej wymagających pozostają biura projektowe. Da się więc bez problemów wyszukać taki projekt, jaki w stu procentach będzie pasował.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.