Stawiasz swój dom? Musisz wiedzieć, że najpierw musisz przeprowadzić sporo specjalistycznych badań

Budowanie dowolnego budynku, nie tylko nowego domu, to niewątpliwie nie jest bułka z masłem. Wie o tym właściwie każdy, kto przynajmniej raz brał udział w budowaniu jakiegokolwiek budynku na świecie. Zwykle taka budowa trwa niesamowicie długo, a w dodatku składa się na nią sporo prac, których na pierwszy rzut oka zazwyczaj nie widać.

GeoPartners

Tylko kierownicy robót mogą wiedzieć, jak niezwykle frustrujące jest patrzenie na budowę, która trwa już dla przykładu od pary miesięcy, a na pierwszy rzut oka nie można zauważyć właściwie żadnych zmian na powierzchni ziemi. Okazuje się bowiem, że często najbardziej czasochłonne są same przygotowania do budowy, a nie już proces budowania budowli. Jeżeli co najmniej raz uczestniczyłeś w procesie budowy nowego budynku, wtedy na pewno świetnie wiesz, jak bardzo istotne jest badanie geotechniczne gruntu (doczytaj – sondowania cptu).

To praktycznie od niego zaczyna się sam proces budowania nowego budynku, a na dodatek bez niego nie można właściwie nic zrobić. Przedstawienie wyników tego badania jest konieczne do tego, aby w ogóle uzyskać zgodę na budowę – jeżeli wyniki badania geotechnicznego gruntu nie wypadną dobrze, wtedy możesz nie dostać pozwolenia na budowę, a na dodatek może to doprowadzić do zamiany przeznaczenia działki, co zdecydowanie nie jest zbyt pożądane.

Jeżeli zatem chcesz, aby badania geotechniczne gruntu zostały zrobione rzetelnie i w jak najlepszy sposób, wówczas musisz zdecydować się na zatrudnienie firmy, która się tym zajmie. Dzisiaj w Polsce działa tylko parę takich firm. Jeżeli zatem zależy Ci na czasie, wówczas powinieneś zadzwonić do takiej firmy już teraz – im szybciej umówisz się na konkretny termin, kategorycznie tym szybciej będziesz miał wszystko za sobą.

grunt

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie badania geotechnicznego gruntu może okazać się także, że działka nie nadaje się jeszcze do tego, aby na niej coś zbudować, jednakże da się ten problem zniwelować. W takich sytuacjach często wystarczy na przykład stabilizacja gruntu, którą może również zrobić dla Ciebie fachowa firma zewnętrzna. Jeżeli się pospieszysz i zamówisz ją jak najszybciej, wtedy na pewno uda Ci się dotrzymać wszystkich zaplanowanych terminów.

Więcej:

,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.