Który projekt domku wyselekcjonować?

Budynek nie jest inwestycją, na jaką – wbrew powszechnej opinii – stać jedynie osoby o nieprzeciętnych zarobkach. Są metody na to, by postawić od podstaw budynek śliczny a także funkcjonalny, a przy tym – tani.

Sposobem na to nie jest w żadnym wypadku oszczędność na surowcach. To fundamentalna zasada, którą muszą kierować się osoby przewidujące budowę budynku. Kupno materiałów niższej jakości może przełożyć się na kłopoty konstrukcyjne czy też wykończeniowe, a zamiast oszczędności spowoduje niespodziewane dodatkowe wydatki. Jednakże już rezygnacja z piwnicy w projekcie domku może dać duże oszczędności. Projektanci często akcentują, że budynek dla zwyczajnej rodzinki 2+2 możemy zamknąć już na nawierzchni 100m². Ocenia się, że jeden pokój mniej w planie to oszczędność na poziomie nawet 30 tys.

Masz masę wolnego czasu i pragniesz poszerzyć wiedzę z omawianego działu? Zatem wejdź w łącze do strony (https://baltic-park.com.pl/oferta-apartamenty-w-pogorzelicy.htm) i tam ciesz się szczegółowymi informacjami.

zł. Jeżeli więc nie ma konieczności powiększania budynku oraz tworzenia ponadprogramowych pokoi – lepiej ich nie brać pod uwagę w swoich planach. Będą wykorzystywane sporadycznie, a przełożą się na znacznie wyższe koszty budowy domu.

Drzwi ze szklanymi panelami

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne projekty małych domów opierać powinny się na powszechnie uznawanym podziale. To przede wszystkim wyraźne wyodrębnienie zony dziennej (pokój dzienny, kuchnia z wyodrębnioną jadalnią jak też sąsiednią spiżarką, łazienka), nocnej (toaleta lokatorów, trzy sypialnie, garderoba) jak też garażu. Uwagę trzeba zwrócić na to, by tzw. komunikacja domowa – przedpokoje – nie zdominowały innych części domu.

Mają być one jedynie subtelnym dodatkiem, nie zaś pomieszczeniami o wyjątkowo wielkich rozmiarach. Kluczowa jest rzecz jasna liczba kondygnacji. Projekty mieszkań niedrogich w budowie opierają się na regule, że im ich mniej, tym tańszy jest budynek.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.