HIPS, a więc płyty stworzone z polistyrenu wysokoudarowego – własności jak też wykorzystanie

Polistyren wysokoudarowy to innymi słowy antystatyczny polimer termoplastyczny o niezwykle dobrych własnościach mechanicznych a także cieplnych.
Tego rodzaju płyty znamionują się niezmiernie dobrymi przymiotami mechanicznymi w niewysokich temperaturach, doskonałymi własnościami do kształtowania cieplnego, dosyć dużą wytrzymałością cieplną a także dużą udarnością oraz podniesioną trwałością na promieniowanie słoneczne.

Ze względu na swe wyjątkowe przymioty termoplastyczne – płyty HIPS – bywają częstokroć poddawane przebiegom głębokiego termoformowania. Dzięki owym zabiegom mogą być one stosowane do produkcji wkładów do schładzarek jak też opakowań na lody.
Panele podłogowe Orzech Baltimore z kolekcji Trend marki Classen

Autor: Classen-Pol
surowiec ów umożliwia pozyskanie nawierzchni o dowolnym wykończeniu a także w rozmaitych odsłonach barwnych. Płyta HIPS szczególnie znakomicie sprawdzi się do wyrobów stojaków reklamowych jak też wszelkiego typu obudów sprzętów elektronicznych. Płyty HIPS to również materiał do wytwórczości zabawek oraz oprzyrządowania biurowego. Półprodukt ów nie wymaga suszenia wstępnego oraz bez kłopotu można go poddawać procesowi termoformowania. Pozwala to na wyciskanie zawiłych form . Takowe płyty da się lepić, spawać, sztancować, możliwe będą też różnorakie strategie tzw. obróbki wiórowej – wiercenie czy też frezowanie. Częstokroć używa się ich również w branży drukarskiej jako bazę pod druk laserowy. Półprodukt HIPS jest również stosowany do wytwórczości zabawek jak też wyposażenia biurowego.

Płyty takie osiągalne są w matowym wykończeniu i błyszczącym. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie pomocne są wysokiej próby solidne a także przetestowane rozwiązania.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.